Foto: Flickr.com

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš uzsver, ka valdībai un visai sabiedrībai nepieciešams saprotams un precīzs vakcīnu pieejamības plāns, tādēļ tā sagatavošana un īstenošana ir visas valsts prioritāte.

“Vakcīna pret COVID-19 ir mūsu iespēja atgriezties normālā ikdienas ritmā. Eiropas Savienībā jau ir reģistrēta pirmā vakcīna un ir sākusies iedzīvotāju vakcinēšana. Sagaidāms, ka tuvākajā laikā tiks reģistrētas vēl jaunas vakcīnas un palielināsies pieejamo vakcīnu daudzums, tādēļ jau šobrīd no Veselības ministrijas ir nepieciešams saprotams un precīzs vakcīnu pieejamības plāns. 5.janvāris ir kārtējā diena, kad, pēc atkārtota uzdevuma, sagaidu attiecīgo dokumentu valdības sēdes darba kārtībā. Tā ir visas valsts prioritāte,” norāda K. Kariņš.

Ministru prezidents kopumā ar trim atkārtotām rezolūcijām (pagājušā gada 16.novembrī, 4.decembrī un 21.decembrī) ir uzdevis veselības ministrei Ilzei Viņķelei līdz otrdienai, 5.janvārim, iesniegt valdībai detalizētu vakcinācijas plānu, kurā ir ietverta informācija attiecībā uz to, kā un kādā laika periodā norit vakcīnu iegāde un piegāde Latvijā, to piegādāšana līdz vakcinācijas kabinetiem, uzglabāšana, vakcinācijas process un sabiedrības un prioritāro grupu informēšana par vakcināciju, vakcinēto personu uzskaite un viņu veselības stāvokļa novērošana, tostarp, lūgums norādīt arī par vakcinācijas procesu atbildīgo institūciju un amatpersonas.

Ministru kabinetā skaidro, ka līdz šim valdība ir uzklausījusi informāciju par plānoto vakcinācijas gaitu prezentācijas formātā.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube