Foto: Unplash.com

Uzsākot vakcināciju pret COVID-19, pagājušās nedēļas laikā vakcinēti kopumā 2 243 cilvēki valsts desmit lielākajās slimnīcās. Šonedēļ vakcinācija tiek turpināta, nodrošinot ārstniecības personu vakcināciju gan universitātes un lielajās reģionālajās slimnīcās, gan uzsākot vakcinācijas procesu mazākās slimnīcās – Rīgas 2.slimnīcā un Bauskas slimnīcā, informē Veselības ministrijā.

Jāatgādina, ka aizvadītajā dienā, 4.janvārī, tika saņemta Pfizer un BioNTech otrā vakcīnu krava pret COVID-19 tika piegādāta  Valsts asinsdonoru centrā Rīgas Austrumu klīniskajā slimnīcā, kā arī vakcīnu devas tiks uzglabātas Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā.

Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktors Svens Henkuzens norāda, ka vakcinācija Latvijā norit pēc izstrādātā plāna – sākotnēji vakcīnas saņem mediķi, kuri strādā ar COVID-19 pacientiem: “Nekādas nozīmīgas aizķeršanās nav bijušas, pagājusī nedēļa pierāda, ka esam sagatavojušies labi. Zināms, ka līdzīgi vakcinēšanās pirmajās dienās sekmējusies arī, piemēram, Igaunijai.”

Jāpiemin, ka šobrīd vakcīnas saņēmuši aptuveni 10% no slimnīcās strādājošajiem un tuvāko divu nedēļu laikā vakcīnas varēs saņemt pārējie slimnīcu mediķi, kuri strādā ar COVID-19 pacientiem.

Ņemot vērā, ka aizvien vairāk stacionārās ārstniecības iestādes iesaistās COVID-19 pacientu ārstēšanā, no 7.janvāra būs atvērti vēl divi vakcinācijas kabineti, savukārt no 11.janvāra vakcinācija notiks visās I līdz V līmeņa slimnīcās, kā arī specializētajās ārstniecības iestādēs, piemēram, psihoneiroloģiskajās slimnīcās.

Vienlaikus jau šonedēļ esošajos vakcinācijas kabinetos tiks palielināta vakcinācijas jauda, ko var izdarīt pēc pagājušajā nedēļā gūtās pieredzes, norāda ministrijā.

Jānorāda, ka vakcīnu piegāde slimnīcām notiek regulāri, ņemot vērā, ka piegādātās vakcīnas jāizlieto 5 dienu laikā. Atbildīgajām iestādēm nav šaubu par vakcīnu uzglabāšanu un to korektu izlietošanu.

Turpmāk Nacionālais veselības dienests katru darba dienu savos sociālo tīklu profilos publicēs vakcinēto cilvēku skaitu. Dati par vakcinācijas faktu tiek ievadīti E-veselības portālā.

Jau ziņots, ka sākotnēji vakcinēšanās iespēja tiek nodrošināta ārstniecības personālam universitātes slimnīcās un reģionālajās slimnīcās, kurās tiek nodrošināta stacionārā ārstēšana COVID-19 pacientiem.

Ziņojām arī to, ka jau šodien, 5.janvārī, Veselības ministrija kopā ar citām atbildīgajām iestādēm informēs arī Ministru kabinetu par līdz šim noritējušo vakcinācijas procesu un turpmākajām darbībām, lai vakcinētu visus Latvijas iedzīvotājus, kuri to vēlēsies. Vakcīnu piegādes Latvijai plānotas no septiņiem vakcīnu ražotājiem, no kuriem jau ar sešiem ir noslēgti līgumi. Rezultātā vakcīnu devu apjoms būs pietiekošs visiem, kuri Latvijā vēlēsies vakcinēties.

youtube icon
Abonēt youtube