Foto: Pixabay.com

ES Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) lēmusi, ka iesaka Eiropas Komisijai apstiprināt ASV uzņēmuma Moderna ražoto vakcīnu profilaksei pret COVID-19. Šī ir otrā vakcīnas kandidāte, kurai ir dota EZA rekomendācija, kas attiecas uz ES dalībvalstu teritoriju.

Kā paziņojumā presei trešdien, 6.janvārī, vēsta EZA pārstāvji, iestādes Cilvēku medikamentu komiteja ir rūpīgi izvērtējusi datus par vakcīnas kandidātes kvalitāti, nekaitīgumu un iedarbīgumu, un nolēmusi ieteikt Eiropas Komisijai piešķirt tai reģistrāciju ar nosacījumiem.

Atbilstoši rezultātiem, kādus devuši klīniski izmēģinājumi ar Moderna vakcīnas kandidāti, kuros iesaistīti aptuveni 28 000 cilvēku vecumā no 18 līdz 94 gadiem, EZA izvirzījusi zināmus nosacījumus tās apstiprināšanai. Tie paredz, ka:

– vakcīnu var injicēt personām vecumā no 18 gadiem;

– tās injekcija jāveic rokā, ievadot divas devas ar 28 dienu atstarpi.

Medikamenta klīniskie izmēģinājumi uzrādījuši, ka tā ievadīšana organismā par 94,1% samazina iespēju sasirgt ar simptomātisku COVID-19.

EZA arī apstiprinājusi, ka izmēģinājumu dalībniekiem konstatēta viegla vai mērena blakusiedarbība no Moderna COVID-19 vakcīnas kandidāta, piemēram, novērts injekcijas vietas apsārtums, paaugstināta ķermeņa temperatūra vai muskuļu sāpes, un ka vakcīnas kandidāta saņēmējiem šī blakus iedarbība pārgājusi vairākas dienas pēc vakcinācijas.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube