Foto: Unplash.com

Valsts policija (VP) uzlikusi arestu mantai un naudas līdzekļiem par kopējo summu ap 4,5 miljoniem eiro kriminālprocesā par naudas atmazgāšanu, kas veikta ziedu tirgošanas aizsegā, ziņo VP.

2019.gadā Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas atklāja organizētu grupu, kuras dalībnieki vairākus gadus bija nodarbojušies ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielos apmēros. Šīs noziedzīgās darbības bija maskētas zem Rīgā bāzēta legāla biznesa – ziedu pārdošanas. Izmeklēšanas ietvaros sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu tika veiktas vērienīgas kratīšanas, kuru ietvaros aizturētas vairākas personas, stāsta policijā.

2020.gada decembrī šajā kriminālprocesā tika pabeigta izmeklēšana un lietu nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trīs personām.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 1.nodaļas likumsargi, sadarbojoties ar Valsts ieņēmumu dienestu, veica virkni operatīvo pasākumu un izmeklēšanas darbību, kā rezultātā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu (122 050 eiro) legalizācijas mēģinājumu lielā apmērā tika aizturēta organizēta noziedzīga grupa.

2019.gada martā izmeklēšanas ietvaros tika veiktas 27 kratīšanas. To ietvaros likumsargi aizturēja sešas personas, trīs personas ir atzītas par aizdomās turētām, divām no tām bija piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, norāda VP.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka organizētas grupas dalībnieki ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju nodarbojās Latvijas Republikas teritorijā, iesaistot noziedzīgajās darbībās arī ārzemēs reģistrētus uzņēmumus.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija bija maskēta zem legāla biznesa – ziedu pārdošanas.

Veicot kratīšanu ziedu bāzē Rīgā, tika konstatēts liels daudzums ar nelegāli iepirktiem ziediem.

Kopumā kriminālprocesa ietvaros ir uzlikti aresti 27 nekustamiem objektiem, transportlīdzekļiem, tajā skaitā retro automašīnām, kolekcijas monētām, luksusa pulksteņiem par kopējo vērtību ap četriem miljoniem eiro, kā arī naudas līdzekļiem pusmiljona eiro apmērā. VP atzīmē, ka mantu plāno konfiscēt un naudu ieskaitīt valsts budžetā.

2020.gada 21.decembrī kriminālprocess tika nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trīs aizdomās turētajām personām pēc Krimināllikuma 15.panta ceturtās daļas 195.panta trešās daļas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas mēģinājumu, lielos apmēros, kas izdarīta organizētās grupas sastāvā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

youtube icon
Abonēt youtube