Foto: Valsts policija

Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes amatpersonas mērķtiecīga darba rezultātā šomēnes Latgales reģionā aizturēja vīrieti, pie kura konstatēts liels daudzums šaujamieroču, munīcijas un sprādzienbīstamu priekšmetu, ziņo VP.

Policija norāda, ka aizturētais nav saistīts ar «melno arheoloģiju» un atsavinātie priekšmeti nav seni. Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess un policija šobrīd skaidro, kur vīrietis šos priekšmetus ieguvis un kāds bija glabāšanas mērķis.

Runājot par procesu, VP stāsta, ka Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1.nodaļas amatpersonas 2020.gada pavasarī saņēma informāciju par iespējamu nelikumīgu šaujamieroču, munīcijas un sprādzienbīstamu priekšmetu apriti. Saistībā ar saņemto informāciju tika uzsākts kriminālprocess un veikts mērķtiecīgs darbs, lai atklātu šo noziegumu.

Izmeklēšanas laikā policisti nonāca pa pēdām šo priekšmetu glabātājam – 1960.gadā dzimušam vīrietim, kurš iepriekš nav sodīts.

Izmeklēšanas un operatīvo darbību rezultātā tika noskaidrotas nelikumīgi glabāto priekšmetu atrašanās vietas. Pārbaudāmajam vīrietim piekritīgajās adresēs Latgales reģionā, kā arī automašīnās, tika veikta virkne kratīšanu, kā rezultātā policisti konstatēja un no nelikumīgās aprites izņēma

17 šaujamieročus, tostarp pistoles PSM, TT un CZ 36, un automātiskos šaujamieročus – Kalašņikova sistēmas un VZ 61 (SCORPION). Tāpat atsavināta 71 šaujamieroču būtiskā sastāvdaļa, 1 499 gabali munīcijas, 20 sprāgstierīces un 350 gramu sprāgstvielu.

Foto: Valsts policija

Valsts policija atgādina, ka personas, kuras labprātīgi nodod bez attiecīgās atļaujas izgatavotu, iegādātu, nēsātu vai glabātu šaujamieroci, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīciju, lielas enerģijas pneimatisko ieroci, sprāgstvielu vai spridzināšanas ietaisi vai bez attiecīgas atļaujas izgatavotu gāzes pistoli (revolveri) un munīciju, tiek atbrīvotas no kriminālatbildības, ja personu darbībās nav cita noziedzīga nodarījuma sastāva.

Tāpat Valsts policija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un ziņot par nelikumīgu ieroču iespējamām uzglabāšanas vietām, zvanot pa tālruņa numuriem 67075287, 67075366 vai 110, vai arī rakstot e-pastu: kip@vp.gov.lv.

youtube icon
Abonēt youtube