Foto: Pexels

Tuvākajās dienās Latvijā laikapstākļus turpinās noteikt ciklonu darbība, līdz ar to laiks būs lielākoties mākoņains un bieži jārēķinās ar nokrišņiem, galvenokārt lietu un slapju sniegu, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķi.

Tāpat, pie mums ieplūstot siltākam gaisam, termometra stabiņš vairs nenoslīdēs zemāk par –5 grādu (pēc Celsija) atzīmi, gaisa temperatūra lielākoties būs ap nulli vai virs tās.

Darba nedēļas beigās Latvijā turpinās ieplūst siltāks gaiss, debesis aizklās mākoņi, vien vietām tās īslaicīgi skaidrosies. Dažviet gaidāmi nelieli nokrišņi – lietus, slapjš sniegs.

Pūtīs mērens dienvidu, dienvidaustrumu vējš, kas tikai piekrastes rajonos brāzmās sasniegs 15–16 m/s.

Brīvdienās saglabāsies lielākoties mākoņains laiks, sestdien, 23.janvārī, vietām gaidāms lietus, bet jau sestdienas vēlā vakarā un naktī uz svētdienu gaidāmi intensīvākie nokrišņi – Latviju šķērsos nokrišņu zonas, kas atnesīs kā lietus, tā slapju sniegu, vietām arī sniegu.

Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, un gaisa temperatūra gan diennakts tumšajā, gan gaišajā laikā būs 0…+4 grādu robežās. Ņemot vērā, ka termometra stabiņš vēl vietām pieturēsies pie 0 grādu atzīmes, atsevišķos posmos ceļi var būt slideni.

Nākamās darba nedēļas sākumā Latvijā laikapstākļus vēl turpinās noteikt ciklonu darbība – pirmdien vietām jārēķinās ar nokrišņiem, bet otrdien valsti atkal šķērsos plaša nokrišņu zona, daudzviet atnesot lietu, slapju sniegu, austrumos arī sniegu.

Šī brīža prognozes liecina, ka arī tālākajās dienās nokrišņu daudzums mazināsies un Latvijā, ieplūstot aukstākam gaisam, sals atkal varētu atgriezties – termometra stabiņam noslīdot zem –5 atzīmes.

youtube icon
Abonēt youtube