Foto: Unplash.com

Šī gada 12.janvārī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēta māte par sava bērna ilgstošu indēšanu ar medikamentiem, kas netika bērnam izrakstīti, informē  Latvijas Republikas Prokuratūra.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētā sieviete nenoskaidrotu motīvu vadīta nolūkā izraisīt veselības traucējumus savam mazgadīgajam bērnam vairākas reizes ievadīja un iedeva viņam medikamentus, kas nebija bērnam izrakstīti un kas saturēja dažādas aktīvās sastāvdaļas, t. sk. pseidoefedrīnu, dekstrometorfānu u. c., zinot par minēto medikamentu bīstamību bērna veselībai.

Ar šādām darbībām, kas vērstas uz mazgadīgā bērna veselības pasliktināšanu, apsūdzētā sieviete apzināti nodarīja bērnam sevišķas mocības un noveda pie stāvokļa, kas vērtējams kā smags un bīstams dzīvībai.

Prokurore apsūdzēto sievieti pie kriminālatbildības saukusi pēc Krimināllikuma 125. panta 2., 4., 8. un 9. punkta.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

youtube icon
Abonēt youtube