Foto: Unplash.com

Ministru kabinets ceturtdien, 4.februārī, apstiprināja grozījumus Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, paredzot, ka ieroča atļaujas dublikātu, atkārtoto ieroču atļauju vai ieroča atļauju, kuru nepieciešams pagarināt, tagad varēs saņemt pa pastu.

Iekšlietu ministrijā skaidro, ka grozījumi noteikumos tika izdarīti, lai mazinātu inficēšanās risku ar Covid-19 infekcijas slimību.

Persona, kura vēlas saņemt attiecīgo ieroča atļauju, varēs iesniegt Valsts policijai iesniegumu un vienu fotogrāfiju (3×4 cm), ja tāda ir nepieciešama attiecīgās ieroča atļaujas saņemšanai, izmantojot pasta pakalpojumus.

Valsts policija izskatīs saņemto iesniegumu un pieņemto lēmumu paziņos iesniedzējam. Ja tiks pieņemts lēmums izsniegt ieroča atļaujas dublikātu, atkārtoto ieroču atļauju vai ieroča atļauju, kuru bija nepieciešams pagarināt, tā tiks nosūtīta pa pastu. Pēc 30 dienām policija sazināsies ar attiecīgo personu, lai pārbaudītu, vai tā ir saņēmusi pa pastu nosūtīto ieroča atļauju.

Pārējo ieroču atļauju saņemšana notiek atbilstoši normatīvajos aktos par ieroču apriti noteiktajā kārtībā, jo ir nepieciešama ieroču pārbaude Valsts policijā klātienē, informē Iekšlietu ministrijā.

youtube icon
Abonēt youtube