Foto: Pexels

Kopš piektdienas, 5.februāra, rīta, kad no plkst. 10.00 darbību uzsāka agrīnās pieteikšanās vakcīnai pret Covid-19, vietnē www.manavakcina.lv savai vakcīnai trīs dienu laikā pieteikušies vairāk nekā 53 000 iedzīvotāju, informē Veselības ministrijas Vakcinācijas projekta birojā.

Veselības ministrija aicina iedzīvotājus reģistrēties savai vakcīnai, lai vieglāk un ātrāk varētu nodrošināt vakcinācijas procesu brīdī, kad vakcīnas tiks nogādātas uz Latviju.

Agrīnā pieteikšanās ir svarīga divu būtisku iemeslu dēļ:

pirmkārt, piesakoties iedzīvotājs sniedz nepārprotamu piekrišanu vēlmei vakcinēties, un, otrkārt, tiek nodrošināti vakcinācijas procesam nepieciešamie iedzīvotāju aktuālie kontakti, lai nosūtītu uzaicinājumu ar vietu un laiku savas vakcīnas saņemšanai.

Veselības ministrija aicina iedzīvotājus rūpīgi un akurāti ievadīt savu kontaktinformāciju – tālruņa numuru un e-pasta adresi – vietnē www.manavakcina.lv pēc autentifikācijas veikšanas ar latvija.lv.

Tieši vietnē norādītā kontaktinformācija tiks izmantota gan veiktā pieteikuma apstiprinājuma izsūtīšanai, gan arī saziņai brīdī, kad jāierodas uz vakcīnas saņemšanu. Vietne www.manavakcina.lv ir pirmā no četrām plānotajām pieteikšanās iespējām. Pavisam drīz darbu uzsāks arī tālruņa līnija pieteikumu reģistrēšanai.

Vakcinācija pret Covid-19 ir brīvprātīga, un kā pirmie vakcīnas saņems iedzīvotāji, kas atrodas prioritārajās grupās, jo viņu dzīvība vai veselība Covid-19 dēļ ir visvairāk apdraudēta.

Aktuālos jautājumus un atbildes par Covid-19 vakcināciju lasi, spiežot šeit. 

youtube icon
Abonēt youtube