Foto: Flickr.com/ Valsts prezidents

Šodien, 11.februārī, tiks uzsākta valsts augstāko amatpersonu brīvprātīga vakcinācija, kuru pienākumi saistīti ar nacionālās drošības un valsts pamatfunkciju nepārtrauktības nodrošināšanu.

Veselības ministrijā skaidro, ka šis nelielais amatpersonu loks, kurām šobrīd tiek dota iespēja vakcinēties, ir stingri izvērtēts, ņemot vērā to pienākumus un lomu valsts procesu vadībā.

Kā liecina socioloģiskās aptaujas – lielākā daļa iedzīvotāju uzskata, ka valsts augstākajām amatpersonām jāparedz iespēja vakcinēties vakcinācijas procesa agrīnajā fāzē, lai rādītu piemēru pārējai sabiedrībai.

Amatpersonas izteica vienbalsīgu gatavību vakcinēties – līdz ar to tas ir uzticēšanās apliecinājums vakcīnu drošumam un efektivitātei, kā arī kalpos kā nozīmīgs pamudinājums iedzīvotājiem vakcinēties kopējas kolektīvās imunitātes iegūšanai.

Savu uzticēšanos vakcīnu drošumam un efektivitātei ar vakcinēšanos apliecinās arī bijušās valsts augstākās amatpersonas – visi Valsts prezidenti laikā pēc Latvijas neatkarības atgūšanas.

Vakcinēšanās augstākajām valsts amatpersonām tiks uzsākta vienlaicīgi ar vakcinācijas procesa uzsākšanu sociālās aprūpes centros, izmantojot vienu un to pašu Astra Zeneca vakcīnu, un tas notiek saskaņā ar Ministru kabineta 9.februāra lēmumu.

Vakcinācija norisināsies Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā šodien, 11.februārī, un 12.februārī pēc noteikta grafika. 11. februārī, no pulksten 11.00 – 12:45 vakcīnu pret Covid-19 saņems: Valsts prezidents Egils Levits, Ministru prezidents Arturs Krišjānis Kariņš. Bijušie Valsts prezidenti: Guntis Ulmanis, Vaira Vīķe Freiberga, Andris Bērziņš, Valdis Zatlers. Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla. Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa – Egnere. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols

Bijušais Valsts prezidents Raimonds Vējonis vakcināciju veiks 12.februārī. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece veselības stāvokļa dēļ vakcināciju veiks nākošajā nedēļā.

Vakcinācijas laikā būs jāievēro visi valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi – 2m distances ievērošana, mutes un deguna aizsega pareiza lietošana.

youtube icon
Abonēt youtube