Šķietami nevainīgas 15 sekundes sava viedokļa izteikšanai influencerei un veikala “Butterfly” īpašniecei Elīnai Didrihsonei prasījušas lavīnu no sekotājiem un citiem atpazīstamiem Latvijas cilvēkiem sociālajā vidē.

Reizi pa reizei jaunā sieviete Instagram plafromā atstāj lodziņu, lai sekotāji var uzdot sev interesējošus jautājumus, viens no tiem šodien bija – “kāda ir tava attieksme pret homoseksuāliem cilvēkiem, ņemot vērā to, ka esi kristiete?”

Jaunā sieviete izvēlējusies paziņot savu nostāju  šajā jautājumā, īsajā stāstiņā jeb 15 sekunžu laikā sakot: “Šī tēma priekš manis ir absolūti nepieņemama, un es to nesaprotu. Es to nekad nesapratīšu un to nekad neatbalstīšu. No sākuma es domāju, vai man par šo tēmu ir jārunā, bet sava nostāja man noteikti ir jāpasaka. Esmu kategoriski pret, tā Dievs mūs nav radījis , sievietei ir jābūt ar vīrieti un vīrietim ar sievieti.”

Pēc kāda laika gan jaunā uzņēmēja savu viedokli papildinājusi, saprotot, ka daļa cilvēku, iespējams, viņu ir pārpratusi. Vēl kādā īsajā stāstiņā Didrihsone teic: “Mana attieksme ir neitrāla. Jā, es to negribētu savā dzīvē, bet ne jau mana attieksme uzreiz mainās, tā nekad nav bijis un nebūs. Man nav nekādu tiesību nosodīt cilvēku par to, kādu dzīvi viņš dzīvo.”

Didrihsones paustais viedoklis izsaucis pamatīgu vētru sociālajos tīklos. Savu viedokli izteicis arī Kašers, kurš arī pārstāv LGTB komūnu, Instagram īsajā stāstiņā sakot, ka viņam palicis kauns Didrihsones vietā. Kašers saka: “Esmu  kategoriski pret tādiem cilvēkiem kā tu, Didrihsnone. Es uzskatu, ka Dievs sākotnēji radīja cilvēku, nevis tādu monstru.”

Savu viedokli rakstiskā veidā Instagram īsajā stāstiņā izteikusi ari influencere Juta Valdmane.

“Mīļā Butterfly karaliene. Viedoklis un homofobija ir divas atšķirīgas lietas,” tā par Didrihsones izteikumiem saka Latvijas slavenākais drag queen Amuna Davis. Mākslinieks aicina “atsekot” Didrihsones profilam. “Lai meitenīte bišķiņ padomā, ko viņa runā 21.gadsmitā.” Vēl ar Amuna Davis viedokli var iepazīties TikTok.

@amunadavis💥❣ Homoseksuáļu Dieviete Homofobe🤣 ##fyp ##foryou ##foryoupage ##pride ##homophobe ###Latvija ##lgbtq ##share ##bully ##foryourpage ##funny♬ original sound – DAVIS KIMENIS BERGHO

Ievadot Twitter meklētājā  vārdu “Didrihsone”, gāžas lavīna.

Katram savs viedoklis, taču jāatceras, ka vienmēr tas var kādu sāpināt, nevajadzētu speciāli to kairināt.

youtube icon
Abonēt youtube