Foto: Pixabay.com

Jūrmalas pilsētas dome, sniedzot atbalstu pilsētas iedzīvotājiem Covid-19 krīzē, Jūrmalas senioriem un Jūrmalā deklarēto skolēnu ģimenēm izmaksās īpašus pabalstus. Skolēniem paredzēts 100 eiro pabalsts, pensionāriem – papildu 50 eiro medicīnas izdevumiem pie jau esošā 100 eiro pabalsta.

Ieceri paredzēts apstiprināt domes sēdē 25.februārī, ziņo Jūrmalas pilsētas dome.

“Pandēmija ir radījusi sarežģījumus lielai daļai sabiedrības, un īpaši grūts laiks ir senioriem un ģimenēm ar bērniem. Daudzi seniori palikuši vieni bez ierastā tuvinieku atbalsta ikdienā ierobežojumu dēļ, savukārt ģimenēm, kurās ir skolēni, radušies papildu izdevumi un slodze, lai spētu nodrošināt attālināto mācīšanos. Tādēļ esam meklējuši un raduši iespēju savas pilsētas iedzīvotājiem sniegt papildu atbalstu Covid-19 krīzes laikā – esmu drošs, ka šie pabalsti kaut nedaudz uzlabos jūrmalnieku ikdienu,” saka Gatis Truksnis, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs.

Pabalstu mācību procesa atbalstam pašvaldība izmaksās ģimenēm ar skolas vecuma bērniem, kuru bērni ir deklarēti Jūrmalā, arī tām ģimenēm, kuru bērni mācās citu pilsētu izglītības iestādēs. Pabalsta apmērs būs 100 eiro katram skolas vecuma bērnam.

Pandēmijas apstākļos pašvaldība iecerējusi sniegt vēl papildu 50 eiro pabalstu medicīnas izdevumiem Jūrmalas senioriem.

Jāpiemin, ka visiem Jūrmalā deklarētajiem senioriem pašvaldība jau sniedz atbalstu 100 eiro apmērā gadā veselības aprūpei. Pabalsts paredzēts, lai Jūrmalas pilsētas senioriem palīdzētu segt ārstniecības izdevumus, izmaksas par medikamentiem un medicīnas precēm, tostarp optiku, un citiem izdevumiem veselības uzturēšanai.

“Ieilgušās ārkārtas situācijas apstākļos cenšamies palīdzēt Jūrmalas iedzīvotājiem, ieviešot dažādus atbalsta instrumentus. Īpašu uzmanību pievēršam tām iedzīvotāju grupām, kam klājas ārkārtīgi grūti šajos laikos. Esmu pārliecināts, ka šāds pabalsts noderēs gan skolēnu ģimenēm, jo daudzi vecāki bija spiesti palikt mājās, lai palīdzētu skolēniem attālinātās apmācības procesā, gan pensionāriem – medikamentu iegādei un veselības uzturēšanas izdevumu segšanai,” piebilst Ņikita Ņikiforovs, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības politikas jautājumos.

youtube icon
Abonēt youtube