Foto: Flickr.com/Valsts policija

Ministru kabinets ceturtdien, 18.februārī, izdeva rīkojumu par grozījumiem MK 2020.gada 6.novembra rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”. Grozījumus sagatavoja un virzīja Iekšlietu ministrija, lai 2021.gadā arī turpinātu piemaksu piešķiršanu Valsts policijas (VP), Valsts policijas koledžas, Valsts robežsardzes (VRS) un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonām par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu.

Tāpat kā 2020.gadā, arī 2021.gadā piemaksas apmērs par vienu stundu paredzēts 75% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes, ievērojot noteiktos kritērijus un uzskaitīto amatpersonas iesaistes vai saskares stundu skaitu.

Sākotnēji Finanšu ministra vadītā Vadības grupa šā gada 21.janvāra sēdē pieņēma lēmumu piemaksu noteikt 50% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes, taču šā gada 11.februāra sēdē atbalstīja Iekšlietu ministrijas priekšlikumu.

Iekšlietu ministrija kopīgi ar VP un VRS izvērtēja pašreizējo situāciju, kas raksturīga ar saslimstības pieaugumu un augstāku saslimstības izplatības risku, kā rezultātā palielinās risks saslimt arī iesaistītajām iekšlietu nozares amatpersonām. VP un VRS amatpersonas saskaras ar paaugstinātu inficēšanās risku, tieši kontaktējoties ar cilvēkiem, kā arī nereti sastopas ar vardarbību un pret sevi vērstu agresiju no iedzīvotāju puses.

Pēc aktuālās statistikas datiem, šobrīd VP ir 96 Covid-19 pozitīvas amatpersonas un 94 kontaktpersonas, savukārt VRS – 39 Covid-19 pozitīvas amatpersonas un 40 kontaktpersonas.

Tā rezultātā secināts, ka piemaksas apmēru samazināt nav pieļaujami, un tas nosakāms apmērā, kāds bija noteikts par laika periodu no 2020.gada 1.oktobra līdz 2020.gada 31.decembrim.

Vienlaikus tika atbalstīts Iekšlietu ministrijas priekšlikums par piemaksas par nakts darbu segšanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” tām amatpersonām, kuras tika iesaistītas virsstundu darbā iedzīvotāju pārvietošanās aizlieguma kontrolei.

youtube icon
Abonēt youtube