Foto: Unplash.com

Īstenojot samērīgu un pakāpenisku akcīzes nodokļa likmju paaugstināšanas politiku, 2021.gada 1.martā mainās akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem un cigaretēm, ziņo Valsts ieņēmumu dienestā.

Saskaņā ar grozījumiem likumā Par akcīzes nodokli 2021.gada 1.martā tiek paaugstinātas akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem un cigaretēm.

Iespējamā ietekme uz alkoholisko dzērienu cenām mazumtirdzniecībā (akcīze un PVN):

• Alus (5% 0,5 l) + 0,01 euro (ieskaitot PVN);

• Vīns (0,75 l) + 0,05 euro (ieskaitot PVN);

• Degvīns (40% 0,5 l) + 0,20 euro (ieskaitot PVN).

VID vērš uzmanību, ka visiem alkoholisko dzērienu apritē iesaistītajiem tirgotājiem 2021.gada 1.martā jāveic alkoholisko dzērienu inventarizācija, un līdz 15.martam jāiesniedz VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) akcīzes nodokļa starpības aprēķins, kā arī līdz 14.aprīlim jāsamaksā akcīzes nodokļa starpība par krājumā esošajiem alkoholiskajiem dzērieniem.

Iespējamā ietekme uz cigarešu cenām mazumtirdzniecībā (akcīze un PVN):

• Cigaretes (ja paciņas cena 3,60 euro) + 0,12 euro (ieskaitot PVN).

Tabakas izstrādājumu – cigarešu inventarizācija

• 2021.gada 1.martā jāveic visiem tabakas izstrādājumu apritē iesaistītajiem komersantiem (izņemot mazumtirgotājus), līdz 15.martam jāiesniedz VID EDS akcīzes nodokļa starpības aprēķins un līdz 14.aprīlim jāsamaksā akcīzes nodokļa starpības summa par krājumā esošajām cigaretēm;

• 2021.gada 1.aprīlī jāveic tabakas izstrādājumu mazumtirgotājiem, līdz 14.aprīlim jāiesniedz VID EDS akcīzes nodokļa starpības aprēķins (jāiesniedz arī gadījumā, ja krājumā nav cigarešu) un jāsamaksā akcīzes nodokļa starpības summa par krājumā esošajām cigaretēm.

Papildu informāciju var iegūt, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, izvēloties tēmu “Akcīzes nodoklis un akcīzes preču aprite”, vai rakstot uz e-pasta adresi APAD.lietvediba@vid.gov.lv vai VID EDS “Sarakste ar VID”.

youtube icon
Abonēt youtube