Foto: Unplash.com

Rīgas dome atbalstījusi lēmumu sešām spēļu zālēm Rīgā atcelt iepriekš izdotās atļaujas azartspēļu organizēšanai. Pamatojums iepriekš minēto atļauju atcelšanai ir spēļu zāļu atrašanās vietu neatbilstība Rīgas teritorijas plānojumam.

Rīgas vicemēre Linda Ozola komentē: “Tieši Jaunie konservatīvie jau četrus gadus ir bijuši galvenie iniciatori spēļu zāļu slēgšanai Rīgā un visā Latvijā. Soli pa solim mēs pildām dotos solījumus un spēļu skaits Rīgā katru gadu sarūk. Esmu gandarīta par rezultātu, ņemot vērā, ka azartspēļu nozares piedāvātie pakalpojumi ietver paaugstinātu risku indivīdam un sabiedrībai kopumā. Arī Satversmes tiesa ir atzinusi, ka spēļu zāļu pieejamība ir viens no azartspēļu atkarību veicinošiem faktoriem, kuru iespējams novērst ar ierobežojumiem.”

Turpinot L. Ozola pauž emocionālu viedokli: “Uzskatu, ka šajā “karā” jebkurš līdzeklis ir labs, ja vien mums izdodas apturēt šo netīro rūpalu, kas ir izraisījis bēdas un nedienas daudzās Latvijas ģimenēs. Šajā cīņā mēs esam pieredzējuši daudz apmelojumu un uzbrukumu, tomēr mēs padoties nedomājam un turpināsim pret šo sērgu vērsties tikpat asi!”

Plānots pārbaudīt arī citas spēļu zāļu atrašanās vietas, un, ja tās neatbildīs aktuālajam pilsētas plānojumam, tas būs par pamatu azartspēļu organizēšanas atļauju atcelšanai.

Jāpiemin, ka līdz šim pieņemti jau vairāk nekā 43 domes lēmumi par spēļu zāļu slēgšanu. Visus šos lēmumus azartspēļu organizatori ir pārsūdzējuši, un Rīgas dome visās tiesvedībās ir uzvarējusi.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube