Foto: Unplash.com

Marta pirmās nedēļas sākums turpināsies samērā silts, savukārt nedēļas otrajā pusē Latvijā ieplūdīs aukstā gaisa masa, un gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies, naktīs daudzviet sasniedzot -5…-10° atzīmi, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Kalendārās ziemas pēdējā nedēļa ir aizvadīta pavasarīgi silta: pirmdien Saldū maksimālā gaisa temperatūra bija +12,2°, kas ir arī šīs stacijas mēneša rekords, 24. februārī jauns rekords tika uzstādīts Pāvilostā, gaisam uzsilstot līdz +9,9°, bet 25.februārī, kaut arī mākoņi aizklāja debesu lielāko daļu, tika uzstādīts šī datuma Latvijas maksimālās gaisa temperatūras rekords – termometra stabiņš Kolkā pakāpās līdz +14,3° atzīmei. Šī datuma rekords tika pārspēts arī Saldū (+11,2°), Pāvilostā un Stendē (+11,3°), Dobelē (+11,6°) un Mērsragā (+13,2°). 26. februārī jauns siltuma rekords tika uzstādīts Kolkā (+8,5°), bet 28. februārī, spīdot saulei, jauni rekordi ir reģistrēti Rucavā (+8,1°) un Rūjienā (+8,6°).

1. attēls. Sniega segas biezums novērojumu stacijās 22.02. 10.00 (pa kreisi) un 28.02. 10.00 (pa labi)

Marta pirmās nedēļas sākumā laikapstākļus noteiks plaša anticiklona perifērija, starp mākoņiem bieži vien uzspīdēs saule. Pirmdien nokrišņi nav gaidāmi. Naktī uz otrdienu vietām valsts austrumu daļā būs neliels lietus, iespējams arī slapjš sniegs, dienā atkal mākoņu daudzums samazināsies. Šajās dienās pūtīs lēns līdz mērens rietumu puses vējš, otrdien dienā valsts austrumos tas būs brāzmains. Termometra stabiņš naktīs uz pirmdienu un otrdienu noslīdēs līdz -2…+3° atzīmei, savukārt dienās pakāpsies līdz +4…+10°.

Trešdiena paies bez nokrišņiem. Turpinās pūst lēns līdz mērens rietumu puses vējš. Ieplūstot vēsākam gaisam, naktī teju visā valsts teritorijā būs sals līdz 0…-4°, bet dienā gaisa temperatūra vēl saglabāsies +4…+9° robežās.

Ceturtdien paliks vēl nedaudz vēsāks un Latviju šķērsos nokrišņu zona, kas daudzviet nesīs lietu un slapju sniegu, piektdien, temperatūrai pazeminoties, iespējams arī snigs. Vējš iegriezīsies no ziemeļrietumiem, ziemeļiem un saglabāsies mērens. Termometra stabiņš šajās dienās būs -2…+3° robežās,  bet naktī uz piektdienu daudzviet noslīdēs līdz -3…-8° atzīmei.

Šī brīža prognozes liecina, ka nedēļas izskaņā Latviju no ziemeļiem sasniegs auksta gaisa masa, un gaisa temperatūra naktīs daudzviet būs -5…-10° robežās, savukārt dienās tā nebūs augstāka par -1…+4°. Vietām snigs un austrumu rajonos iespējama nelielas sniega segas izveidošanās.

youtube icon
Abonēt youtube