Foto:Unplash.com

Autors: BNN

Kāzas, dzimšanas dienas, dārza svētki un pat festivāli – tas viss iederas vasaras baudīšanā, taču cik reāli ir kaut ko no tā visa piedzīvot? Cik jēgpilni šobrīd ir ieguldīties kāzu plānošanā?

Pagaidām valdība tik sola, ka situācija uzlabosies, ka ierobežojumi mazināsies un ka lēnām varēsim atgriezties pie «normālas dzīves». Taču dažādu iemeslu dēļ tas ievelkas uz «vēl pāris mēnešiem».

Pašlaik kāzas drīkst rīkot, klāt esot pieciem cilvēkiem – jaunajam pārim, diviem lieciniekiem un ceremonijas vadītājam. 2020.gada vasarā brīvā dabā tās varēja rīkot diezgan plašos apmēros. Svētki notika, klāt esot visiem, kuri vēlējās. Taču kā ir ar 2021.gada kāzu sezonu?

Tā sākas apmēram maijā, kad laukā jau virmo siltās pavasara vēsmas un daba ir pašā plaukumā. Bet šogad, tā izskatās, nebūs nekādu lielo kāzu maijā, jo nupat Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) paziņoja, ka ar pašreizējiem ierobežojumiem par pirmajām iespējām mazināt ierobežojumus varētu domāt maijā, kad Latvijā saslimstības līmenis varētu būt augsts. Apskatot Veselības ministrijas izstrādāto luksofora principu, redzams, ka pasākumi var notikt tikai, sākot ar vidēja riska vīrusa izplatību valstī.

Ņemot vērā, ka drošības pasākumi, ierobežojumi mainās teju katru nedēļu, šovasar nav ieteicams plānot lielas kāzas. Arī solītais vakcīnu plāns kavējas, kas nozīmē, ka tik drīz pie pasākumiem mēs netiksim.

Valdība gan neko nesaka par to, ka varam plānot vasaras atpūtu tikai savā mazdārziņā un braucienā līdz tuvējai peldvietai. Neviens nerunā par to, ka, visticamāk, nav vērts ieguldīt līdzekļus svinību, nometņu un citu pasākumu plānošanā, rīkošanā. Saprotams, ka valdība nevar solīt, ka būs ļauts, taču būtu laiks skaidrot, ka pastāv liela iespēja «palikt mājās».

Šķiet, šogad varēs salaulāties, uztaisīt fotosesiju laukā un lielās svinības atlikt uz kādu gaišāku nākotni. Vai arī tām paredzētos līdzekļus iztērēt kur citur.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube