Foto: Pixabay.com

Darba grupa Jaunās Vienotības Saeimas deputāta Andreja Judina vadībā pabeigusi darbu pie grozījumiem Bērnu tiesību aizsardzības likumā, atzīstot pamešanu novārtā par vienu no vardarbības veidiem pret bērnu.

Darba grupas piedāvātie priekšlikumi paredz iekļaut un izskaidrot ne tikai bērna pamešanas novārtā jēdzienu, bet arī definēt nolaidību pret bērnu.

Andrejs Judins, Saeimas deputāts, krimināltiesību eksperts komentē: “Darba grupa aktīvi strādāja pie grozījumu izstrādes Bērnu tiesību aizsardzības likumā, lemjot tajā izskaidrot bērnu pamešanu novārtā kā vienu no vardarbības veidiem. Pamešana novārtā ir ilgstoša vai sistemātiska nolaidība pret bērnu, kas kaitē vai var kaitēt bērna attīstībai. Esmu gandarīts, ka mums raiti ir izdevies atrast risinājumu un nonākt pie rezultāta, kas ir jo īpaši svarīgi tieši bērnu aizsardzībai. Nepieciešamības gadījumā darba grupa turpinās darbu pie papildu problēmjautājumu risināšanas, jo bērnu tiesību aizsardzībai ir jābūt prioritārai.”

Saeimas darba grupā piedalījās atbildīgās nevalstiskās organizācijas, ministriju pārstāvji, Tiesībsarga biroja pārstāvji un Saeimas deputāti. Grozījumi tālāk tiks nodoti skatīšanai Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai.

Bērnu tiesību aizsardzības regulējuma uzlabošanas nepieciešamība Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā tika apspriesta jau vairākkārt, tāpēc bija pieņemts lēmums veidot darba grupu konkrētu priekšlikumu izstrādei.

Lasiet arī: Rīta kafija sarunājas | Vardarbība ir sabiedrības kopēja problēma, tā nav privāta lieta

youtube icon
Abonēt youtube