Foto: Pexels

Nodrošinot Rīgas iedzīvotājiem iespēju videi draudzīgā veidā utilizēt nevajadzīgos spoguļus, Stikla Serviss sadarbībā ar Zaļā josta uzsāk nevajadzīgu un bojātu spoguļu utilizācijas akciju. Tās ietvaros no iedzīvotājiem bez maksas tiek pieņemti nederīgie spoguļi, iespēju robežās atjaunoti un salaboti, atgriežot tos atkārtotā apritē.

Akcija norisinās no šodienas, 22.marta, līdz 30.aprīlim. Spoguļi no iedzīvotājiem bez maksas tiek pieņemti Toma ielā 4 un A. Briāna ielā 10, Rīgā.

“Šis jau ir ceturtais gads, kad Rīgas iedzīvotājiem sniedzam iespēju pilnīgi bez maksas utilizēt nevajadzīgos spoguļus. Iepriekšējos gados iedzīvotāju atsaucība bijusi apbrīnojami liela, turklāt interese videi draudzīgā veidā atbrīvoties no nevajadzīgiem spoguļiem izrādīta arī pēc kampaņas noslēguma,” atklāj SIA “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.

Jāatgādina, ka spoguļstikls nav piemērots atkārtotai pārstrādei, tādēļ to nedrīkst izmest dalītās vākšanas konteinerā stiklam. Liela izmēra spoguļi, īpaši ierāmētie spoguļi vai spoguļi uz koka pamatnes, klasificējami kā lielgabarīta atkritumi, kuru utilizācija ir maksas pakalpojums. Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem šādi spoguļi būtu jānogādā Getliņu poligonā.

“Mēs esam darītāji. Mēs redzam, pamanām, apzinām un darām. Mēs neesam ieteicēji, rekomendētāji. Mēs esam darītāji. Šī ir mana un mūsu darbinieku iniciatīva – restaurēt un dot spogulim otru iespēju. Pārstrādāto dāvinām tiem, kuriem tas ļoti nepieciešams,” stāsta kampaņas organizatore SIA Stikla Serviss valdes locekle Jana Zubricka.

Jāpiemin, ka akcijas dalībnieki par nodoto spoguli saņems 20% atlaidi jaunu spoguļu iegādei. Savukārt akcijā nodotie spoguļi iespēju robežās tiks atjaunoti, salaboti un dāvāti personām un organizācijām, kam tie ir īpaši noderīgi un varēs kalpot vēl daudzus gadus. Rezultātā tiek ne tikai mazināts poligonā apglabājamo atkritumu apjoms, bet arī veicināta aprites ekonomika un taupīti resursi, norāda kampaņas organizatori.

Vēl jāatzīmē, ka spoguļi, neatkarīgi no izmēra un bojājumu pakāpes, tiek pieņemti bez maksas.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube