Foto: Unplash.com

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nākamnedēļ vispopulārākais vārds jaunajā nedēļā būs Valda (2056), savukārt no vīriešu vārdiem – Gvido (1141).

No nākamnedēļ kalendārā iekļautajiem vārdiem populāri ir arī vārdi Dairis (837). Savukārt visretāk Latvijā izplatīti tādi nākamnedēļ kalendārā iekļauti personvārdi kā Ārvalds (6), Irmgarde (10), Ārvaldis (12) un Daivis (19).

Kalendārā iekļautais vārds Ārvalda nav reģistrēts nevienai Latvijas iedzīvotājai.

Vēl vārda dienu nākamnedēļ svin tādu vārdu īpašnieki kā – 493 Agijas, 468 Dairas, 378 Dagņi, 259 Hertas, 186 Atvari, 170 Aldoņi, 116 Daivas, 79 Dagnes, 73 Nanijas un 70 Ilgmāri.

Atgādinām, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) mājas lapā www.pmlp.gov.lv ir pieejama Personvārdu datu bāze. Tajā jebkurš interesents var uzzināt, cik personu reģistrētas Iedzīvotāju reģistrā ar konkrētu vārdu, un iepazīties ar teātra kritiķa un personvārdu pētnieka Gunnara Treimaņa pētījumiem par vārda saistību ar personas rakstura īpašībām.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube