Nu ko, ārkārtas situācija Latvijā ir beigusies. No šodienas, 7.aprīļa, neatkarīgi no preču sortimenta un tirdzniecības platības, durvis pircējiem ir ļauts atvērt visiem veikaliem, kuriem ir atsevišķa ieeja un kuri neatrodas tirdzniecības centrā, kura tirdzniecības platība ir lielāka par 7000 kvadrātmetriem.

Jau kādu laiku sociālo tīklu lietotāji dalījās asprātībās, prātojot par mirkli, kad veikalu durvis tiks atvērtas pircējiem – īpaši Latvijas iedzīvotāji bija sailgojušies pēc veikala Pepco, Ikea un mazlietotu un lietotu preču veikaliem.

Sociālajos tīklos šodien redzams, ka tie nav bijuši joki vien, jo pie veikalu durvīm visā Latvijā ir milzīgas rindas.

 

@svitlanamandziuk♬ Drive Forever – Remix – Sergio Valentino

Tirdzniecības vietu drīkst apmeklēt pa vienam, izņemot bērnus līdz 12 gadu vecumam un cilvēkus, kuriem ir nepieciešama asistenta palīdzība. Tirdzniecības vietās gan telpās, gan ārā darbiniekiem un apmeklētājiem ir jālieto mutes un deguna aizsegs.

Jāatgādina, ka valdība gan iepriekš norādīja – ja saslimstība strauji pieaugs, Ministru kabinets var pastiprināt drošības pasākumus un ieviest jaunus ierobežojumus.

Tāpat jāatgādina, ka arī turpmāk būs aizliegti privāti pasākumi un privāta pulcēšanās, vienlaikus būs atļauti pasākumi divu mājsaimniecību ietvaros ārtelpās līdz desmit personām. Būs aizliegti visi publiskie pasākumi klātienē, tai skaitā uguņošana un salūts. Tajā pašā laikā būs atļauti gājieni un piketi ar ne vairāk kā desmit personu dalību.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube