Foto: Flickr.com/Valsts kanceleja

Piektdien, 16.aprīlī, vakcinācija lielajos vakcinācijas centros trīs pilsētās notiek bez iepriekšēja pieraksta, un vakcīnu pret Covid-19 var saņemt jebkurš iedzīvotājs, kurš vēlas. Vakcinācijai paredzēts ierobežots vakcīnu apjoms. Iedzīvotājiem jāņem līdzi tikai pase vai ID karte. Vakcinācija tiks veikta ar ražotāja AstraZeneca vakcīnām.

Liela mēroga vakcinācijas centri, kas atvērti piektdien, 16.aprīlī:

Rīga (ATTA centrs – Krasta iela 60),

Jelgava (Zemgales Olimpiskais centrs – Kronvalda 24),

Jūrmala (Jūrmalas sporta skola – Nometņu iela 2b).

Jāpiemin, ka šajā, 16.aprīļa rītā, vēl pirms pulksten 9.00 ATTA centrā Rīgā savu vakcīnu gaidīja aptuveni 250 cilvēki. Vakcinācijas centrā Jelgavā pirms centra atvēršanas bija aptuveni 25 cilvēku rinda. Arī vakcinācijas centrā Jūrmalā jau pirms 9.00 bija neliela gaidītāju rinda, kuri gaidīja savu iespēju vakcinēties.

Lai nodrošinātu sekmīgu vakcinācijas procesu visas nākošās nedēļas garumā, iedzīvotāji tiek aicināti nākt tikai tad, ja tuvākās nedēļas laikā nav jau ieplānots vakcinācijas laiks kādā citā vakcinācijas kabinetā.

Jautājumu gadījumā par centru darbību iedzīvotāji aicināti sazināties arī pa bezmaksas informatīvo vakcinācijas tālruni 8989.

Kopumā šajā nedēļas nogalē septiņās Latvijas pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Jelgavā, Jūrmalā un Cēsīs būs iespēja vakcinēties ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš to vēlas.

Lasiet arī: Nedēļas nogalē bez rindas varēs vakcinēties pret Covid-19 visi gribētāji

Katrā centrā plānots izmantot no 390 līdz 2500 vakcīnu devu, un vakcīnu apjoms atkarīgs no centra lieluma un vakcinācijas veicējam pieejamā vakcīnu apjoma. Iedzīvotāji aicināti uz vakcināciju nākt pakāpeniski, visas dienas garumā. Iedzīvotāji īpaši tiek lūgti ievērot arī epidemioloģiskās drošības prasības: 2 metru distanci un lietot deguna un mutes aizsegus.

youtube icon
Abonēt youtube