Foto: Flickr.com/Autors: Mikhail

Lai pārrunātu aktuālos jautājumus saistībā ar 2021.gada pasaules čempionāta hokejā vīriešiem norisi Latvijā, trešdien, 28.aprīlī, uz kārtējo darba grupas sēdi Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadībā pulcējās Rīcības komiteja čempionāta uzraudzībai.

2021.gada pasaules čempionāts hokejā vīriešiem Rīgā notiks no 21.maija līdz 6.jūnijam, kad Latvijā satiksies 16 spēcīgākās hokeja izlases no visas pasaules, kopumā aizvadot 64 spēles.

Pirmo no tām – starp Latviju un Kanādu varēsim vērot jau 21.maijā.

Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Padome lēmumu par čempionāta norisi Rīgā pieņēma tikai šā gada 2.februārī, tāpēc gatavošanās šim starptautiski nozīmīgajam pasākumam notiek saspringtos termiņos, bet iekļaujoties plānotajā laika grafikā un saskaņā ar valdības piešķirto finansējumu. Čempionāta organizatori īpaši uzsver un saka paldies par lielisko sadarbību un atsaucību visām iesaistītajām pusēm, “jo tikai veiksmīgas sadarbības rezultātā tik īsos termiņos iespējams sagatavoties tik plaša mēroga sporta pasākumam.”

Galvenā spēļu halle būs Arēna “Rīga”, kur tiks uzņemta B grupa, notiks divas ceturtdaļfināla spēles, pusfināla kārta un spēles par medaļām. A grupas un divas ceturtdaļfināla spēles risināsies Olimpiskajā Sporta centrā, kas tiek pārveidots par ledus halli. 30.aprīlī plānots nodot ekspluatācijā Daugavas stadionā izbūvēto ledus halli, kas savukārt kalpos kā treniņu halle. Saskaņā ar šodienas Rīcības komitejas sēdē sniegto informāciju, sistēmu regulēšanas un ledus saldēšanas process tiks pabeigts līdz 2021.gada 12.maijam.

Rīcības komitejas sēdes laikā tika sniegta informācija, ka čempionāta Covid-19 drošības protokols ir saskaņots ar visām iesaistītajām pusēm, tai skaitā Veselības ministriju un Slimību profilakses un kontroles centru.

Sportisti un apkalpojošais personāls čempionāta laikā dzīvos viesnīcā, katram spēlētājam būs nodrošināts atsevišķs numuriņš. Sportistu ierašanās, uzturēšanās un pārvietošanās Latvijā notiks, stingri ievērojot izstrādāto drošības protokolu, veicot regulāru testēšanu un izmantojot aplikāciju “Apturi Covid”.

Čempionāts šobrīd plānots bez skatītāju klātbūtnes, bet notiek diskusijas par iespējām spēles vērot ierobežotam skaitam skatītāju. Lēmumu plānots pieņemt maija vidū, izvērtējot epidemioloģisko situāciju, Latvijas Hokeja federācijas izstrādāto Covid-19 drošības protokolu un uzklausot Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra speciālistu viedokli.

Tāpat maija vidū tiks pieņemts gala lēmums par iespēju ierīkot drošu fanu zonas ārpus arēnas, organizējot mērķēti kontrolētus drošības pasākumus un tādējādi izvairoties no nekontrolētas cilvēku pulcēšanās hokeja čempionāta laikā.

Pasaules hokeja čempionāta organizēšanai marta sākumā valdība piešķīra līdz 3,7 milj. eiro. 3 milj. eiro nepieciešami otrās spēļu arēnas Olimpiskajā sporta centrā sagatavošanai, aprīkošanai un nomai, 230 000 eiro – ledus halles Daugavas stadionā izbūvei un aprīkošanai. Daugavas stadiona ledus halle ekspluatācijā tiks nodota līdz 30.aprīlim, un jau 2.maijā Latvijas izlase tajā uzsāks treniņus. Līdz

159 736 eiro izmaksās IIHF kongress, līdz 145 000 eiro – papildus biroja un palīgtelpu ierīkošana teritorijā starp Arēnu Rīga un Olimpisko sporta centru, kā arī 75 000 eiro tiks novirzīti konsultāciju izmaksu segšanai. Līdz 90 264 eiro piešķirti arī Iekšlietu ministrijai, lai segtu ar drošības pasākumiem saistītās izmaksas.

Rīcības komitejas sēdē arī tika izskatīts jautājums par turpmāko rīcību ar Starptautiskās Ledus hokeja federācijas 2020.gada pusgada kongresa organizēšanai 2019.gadā piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Ņemot vērā to, ka Covid-19 pandēmijas dēļ minētais pusgada kongress 2020.gadā norisinājās attālināti un valsts budžeta līdzekļi minētam mērķim netika izmantoti, šodien tika lemts, ka Latvijas Hokeja federācija visu finansējumu pilnā apmērā atmaksās valsts budžetā.

Nākamā Rīcības komitejas sēde norisināsies 2021.gada 6.maijā pulksten 15.00.

youtube icon
Abonēt youtube