Foto: Pixabay.com

Arī šogad, neraugoties uz vēlmi brīvdienas un svētkus pavadīt ciemos, satikt radiniekus un draugus, kopīga un plaša valsts svētku svinēšana izpaliks. Līdz ar to arī Valsts policija aizvien turpinās pastiprinātu kontroli, uzraugot, vai iedzīvotāji ievēro noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, īpaši pulcēšanās ierobežojumus. Tāpat uzmanība tiks pievērsta sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai.

Valsts policija atgādina, ka šobrīd ir aizliegti jebkādi privāti vai publiski pasākumi, izņemot pasākumus divu mājsaimniecību ietvaros ārtelpās līdz 10 personām.

Valsts policija aicina iedzīvotājus izturēties atbildīgi un nepulcēties! Tāpat Valsts policija vērš arī pašvaldību un organizāciju uzmanību uz to, ka publisku pasākumu rīkošana ir aizliegta un aicina neradīt situācijas, kas varētu pulcēt lielu skaitu apmeklētāju!

Valsts policija pastiprināti uzraudzīs tās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki, piemēram, parkos, dabas takās, viesu namos un brīvdienu mājās, kā arī citās atpūtas vietās, tāpat uzmanību pievērsīs arī reliģisko organizāciju īpašumā esošajiem objektiem.

Valsts policija ir saprotoša un lielākoties tiek izteikti preventīvi brīdinājumi, tomēr iedzīvotāji tiek aicināti neizturēties vieglprātīgi un apzināti neradīt situācijas, kas ir pretrunā ar šobrīd noteiktajiem ierobežojumiem.

Kopš ārkārtējās situācijas atcelšanas no 7.aprīļa Valsts policija ir uzsākusi 1803 administratīvā pārkāpuma procesus par Covid-19 ierobežošanai noteikto drošības prasību neievērošanu. Visvairāk procesu – 730 ir uzsākti par pašapliecinājuma anketas neaizpildīšanu vietnē Covidpass.lv, bet 579 ir uzsākti tieši par pulcēšanas ierobežojumu pārkāpumiem.

Valsts policija aicina ikvienu apzināties, ka ierobežojumu galvenais mērķis ir neizplatīt vīrusu un pasargāt līdzcilvēkus no smagām sekām.

“Ir saprotams radušais nogurums, tomēr ierobežojumu mazināšanas priekšnosacījums ir saslimstības un vīrusa izplatības samazināšanas. Tāpēc šobrīd īpaši svarīgi ir saņemties un turpināt atbildīgu drošības prasību ievērošanu.”

Valsts policija aicina būt saprotošiem un iecietīgiem, ikvienam šobrīd ir iespēja palīdzēt uzlabot epidemioloģisko situāciju – esot atbildīgiem, nepulcējoties un lietojot sejas maskas.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube