Foto: Flickr/Valsts policija

Turpinot informēt par traģisko notikumu Tukumā, kas notika šī gada 23.aprīlī, Valsts policija ziņo, ka šobrīd izmeklēšanā gūto pierādījumu kopums nedod pamatu uzskatīt, ka noticis homofobisks noziedzīgs nodarījums. Valsts policija turpina aktīvu un kompleksu izmeklēšanu ciešā prokuratūras uzraudzībā.

Ņemot vērā izmeklēšanā gūto informāciju, kriminālprocess šobrīd ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 124. panta pirmās daļas – par personas novešanu līdz pašnāvībai vai tās mēģinājumam, cietsirdīgi apejoties ar cietušo vai sistemātiski pazemojot viņa personisko cieņu, ja šī persona nav atradusies materiālā vai citādā atkarībā no vainīgā.

Lasiet arī: Mūžībā devies traģiskajos notikumos Tukumā cietušais Normunds Kindzulis

Tāpat novērojot, ka publiskajā vidē izskan subjektīvi viedokļi un minētas dažādas notikušā versijas, vienlaikus paužot nesapratni par izmeklēšanas detaļu neatklāšanu, Valsts policija atgādina, ka izmeklēšana nav veicama publiski, apspriežot katru soli vai iegūto informāciju. “Tā tiek veikta objektīvi un kompleksi ciešā prokuratūras uzraudzībā, turklāt policija pārbauda visas versijas, apstākļus un faktus, kas varētu būt saistīti ar notikumu Tukumā,” pauž Valsts policijas pārstāvji.

Ņemot vērā augstāk minēto, lai aizsargātu izmeklēšanas intereses un šajā kriminālprocesā iesaistīto personu sensitīvos datus, policija sniedz informāciju tādā apjomā, kas tobrīd nekaitē izmeklēšanai.

Valsts policija lūdz sabiedrību būt iecietīgai un uzticēties izmeklēšanai, ļaujot policijai veikt savu darbu. Šobrīd izmeklēšanas interesēs no plašākiem komentāriem atturamies, tiklīdz varēs paust plašāku informāciju, policija to sniegs.

youtube icon
Abonēt youtube