Foto: Unplash.com

Šī gada pirmajos četros mēnešos notikuši jau 12 ceļu satiksmes negadījumi (CSNg), kuros iesaistīti elektroskrejriteņi, turklāt 83% šo negadījumu notikuši Rīgas reģionā, liecina Valsts policijas dati.

Līdz šī gada 30.aprīlim Latvijā bija reģistrēti jau 12 CSNg ar pieciem cietušajiem, kuros iesaistīti elektroskrejriteņi. No tiem desmit negadījumi (83%) notikuši Rīgas reģionā, un tajos bijuši trīs cietušie. Saskaņā ar Valsts policijas datiem, pērn reģistrēti 88 CSNg, kuros iesaistīti elektroskrejriteņi, no kuriem 71 jeb 81% notikuši Rīgas reģionā.

Kopumā 2020.gadā negadījumos, kuros iesaistīti elektroskrejriteņi, cietuši 64 cilvēki, bet divi negadījumi beigušies letāli.

Rūpējoties par sabiedrības drošību, Latvijas Automoto biedrība (LAMB) īsteno kampaņu “Ēēē! Brauc pēc noteikumiem!”, kurā informē par jauno Ceļu satiksmes noteikumu regulējumu attiecībā uz pārvietošanos ar elektroskrejriteņiem.

“Līdz ar vasaras iestāšanos arvien pieaug elektroskrejriteņu lietotāju skaits. Mēs aicinām iedzīvotājus pievērst uzmanību satiksmes drošībai un uz ceļa ievērot ne tikai rakstītos noteikumus, bet arī nerakstītos savstarpējas cieņas un ētikas principus, lai ikviens ceļu satiksmes dalībnieks justos droši,” uzsver LAMB prezidents Juris Zvirbulis, atgādinot, ka ir stājušies spēkā grozījumi Ceļu satiksmes noteikumos, kas nosaka kārtību, kā ar elektroskrejriteņiem iekļauties ceļu satiksmē.

Lasiet arī: Iepazīsties ar jauno Ceļu satiksmes noteikumu regulējumu

Normatīvais regulējums paredz elektroskrejriteņu pārvietošanos gan pa ietvēm, dodot priekšroku gājējiem, gan velosipēdistiem izbūvētu infrastruktūru, gan brauktuvēm, vienlaikus nosakot stingras prasības, kas jāievēro elektroskrejriteņu vadītājiem, lai pārvietošanās neapdraudētu pašus un citus ceļu satiksmes dalībniekus.

youtube icon
Abonēt youtube