Foto: Flickr.com/Foto: Jan Fabián

Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti pirmdien, 24.maijā, atbalstīja grozījumus saistošajos noteikumos, kas paredz, ka Rīgas pilsētas izpilddirektors, izvērtējot epidemioloģiskās drošības situāciju, ar rīkojumu var noteikt tiesības braukt bez maksas Rīgas sabiedriskajā transportā, tostarp nosakot, ka šogad svētku dienās nebūs bezmaksas braukšana.

Grozījumi attiecas uz šā gada 23. un 24.jūniju, Rīgas svētku datumiem (augusta sestdienā, svētdienā), 18. novembri, 31. decembri un 2022. gada 1. janvāri, kā arī īpašiem apstākļiem (piemēram, masu pasākumiem, svētku un svinamām dienām, laika apstākļiem, avārijām u.c.).

Izmaiņas saistošajos noteikumus veiktas, ievērojot Covid-19 izplatības palielināšanos, kā arī ievērojot, ka šogad provizoriski netiks sasniegta kolektīvā imunitāte, tāpēc ir pamatoti prognozējams, ka šogad arī turpmāk (ne tikai 4.maijā) saistošajos noteikumos paredzētās tiesības pasažieriem braukt bez maksas Rīgas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā būs tiešā veidā pretrunā ar Ministru kabineta noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktajiem ierobežojumiem, pauž Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.

Lai pašvaldības izpilddirektoram nebūtu jākonstatē pretrunas starp saistošajiem noteikumiem un minētajiem Ministru kabineta noteikumiem un nebūtu operatīvi jārīkojas, izdodot rīkojumu par pretrunu novēršanu, atbilstoši efektīvas valsts pārvaldes nodrošināšanas principam ir lietderīgi izdarīt saistošo noteikumu grozījumus, paredzot, ka 23. un 24.jūnijā, Rīgas svētku laikā (augusta sestdienā, svētdienā), 18. novembrī, 31. decembrī un 2022. gada 1. janvārī sabiedriskais transports nebūs bez maksas. Šajās dienās darbosies braukšanas maksas atvieglojumi, kas noteikti braucieniem brīvdienās, tai skaitā pasažieri varēs izmantot mēneša biļetes, kas iegādātas visām mēneša dienām.

Par grozījumiem saistošajos noteikumos vēl jālemj Rīgas domes sēdē.

youtube icon
Abonēt youtube