Šobrīd plašu rezonansi izpelnījusies ziņa par to, ka Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) uzlicis sodu divām pašmāju influencerēm – Katrīnei Saulītei un Adriānai Miglānei. 

Adrianai Miglānei ir piemērota soda nauda 1500,00 eiro apmērā un uzlikts tiesiskais pienākums izbeigt lēmumā konstatēto negodīgo komercpraksi. Influencerei Katrīnei Saulietei ir piemērota soda nauda 1000,00 eiro apmērā un uzlikts tiesiskais pienākums izbeigt lēmumā konstatēto negodīgo komercpraksi.

Lasiet arī: Par ko īsti Adrianai Miglānei un Katrīnei Saulītei uzlikts tik bargs sods?

Dāmas joprojām ir neizpratnē par soda apmēru un tā iemesliem. Katrīne Sauliete savā Instagram konta īsajos stāstiņos aizvadītajā dienā, 26.maijā, apsolīja saviem sekotājiem – ja izdosies izcīnīt savu taisnību cīņā ar PTAC, Katrīne soda apmēru, kas sastāda 1 000 eiro, ziedos labdarībai.

Sauliete stāstīja, ka par soda apmēru uzzinājusi no ziņu portāliem, pirms vēl saņēmusi oficiālu dokumentu, kurā tad izklāstīts, ko influencere izdarījusi nepareizi. Viņa uzskata, ka sods ir nepamatots, jo izteiktie aizrādījumi tika laboti, bet sods piemērots par reklāmām, kas nav apmaksātas, proti, par tāda veida reklāmām, kuras nav apmaksātas, heštags #reklāma nav jāpievieno.

Kā zināms, Katrīne Sauliete darbojas kompānijā NL International, viņa skaidro, ka kompānija viņai nemaksā par produktu atrādīšanu vai savas pieredzes izklāstu, bet gan maksā par to, vai mārketinga plāns ir izpildīts vai nav, tāpēc uzsver, ka arī šāda veida postos nav jāpievieno minētais heštags.

“Labi, es varu atļauties samaksāt tos 1 000 eiro, bet kāpēc man ir jāmaksā par to, ko es neesmu izdarījusi? Es jums to stāstu, lai jūs vienmēr varētu cīnīties par savām tiesībām.”

“Protams, ja laika gaitā man pierādīs to, ka es esmu kļūdījusies, es samaksāšu, bet kāpēc necīnīties par to, ko es neesmu izdarījusi un esmu mēģinājusi novērst kļūdu,” teic Sauliete.

Viņa arī atbild viesiem tiem, kuri viņu sauc par valsts krāpnieci: “Par visām apmaksātajām reklāmām ir nomaksāti nodokļi, valsti es neesmu apčakarējusi.”

Vēl pēc brīža Katrīne turpina savu stāstāmo Instagram īsajos stāstiņos, atklājot, ka PTAC sazinājies ar viņu, kad influencere atstājusi savus kontaktus, un PTAC skaidrojis, ka vienīgais, ko viņa var darīt, ir iet caur tiesu.

Viņa gan ir neizpratnē, sakot, ka jābūt taču kādam termiņam, lai sodu būtu iespējams apelēt, noskaidrot vairāk.

“Lielākais arguments esot tas, ka es neesot ar viņiem(PTAC) sazinājusies, bet ar mani sazinājās mani reklāmas darba devēji, un tad es novērsu kļūdas. Es nemaksāšu tagad un tūlīt šo sodu, es vēl mēģināšu pacīnīties, es labāk šo naudu atdodu labdarībai, nevis PTAC.”

Katrīne apsola saviem sekotājiem: “Ja es izcīnīšu to, ka man nebūs jāmaksā, es šos 1 000 eiro ziedošu kādam labdarības fondam, es netaisos maksāt kādai iestādei, kas izdomājuši mistisku ciparu.”

youtube icon
Abonēt youtube