Foto: Flickr/Foto: Kārlis Dambrāns

Siguldas pilsēta šajā nedēļas nogalē drosmīgi un tajā pašā laikā ievērojot visus noteiktos ierobežojumus jaunā formātā ar moto “PIE-DZĪVO-JUMS” svinēs pilsētas svētkus.

Sestdienas rītā no plkst. 9.00 līdz 10.00 Gaujā peldošās laivas pieskandinās dabu ar trio “Acumirklis” mūziķu skaņdarbiem, kurus varēs dzirdēt ikviens klausītājs upes krastos, dabas takās posmā no piestātnes “Dainas” līdz Siguldas pludmalei.

Tāpat šajā dienā būs iespēja iesaistīties dažādās individuālās aktivitātes pilsētas restorānu un kafejnīcu terasēs, kurās norisināsies #PiedzīvojumuGaršas spēle. Pilsētvidē norisināsies arī piedzīvojuma rēbuss, kurā notiks siguldietes Līvas Pakalnes-Fanelli mākslas darbu medības.

Lai ievērotu noteiktos ierobežojumu, bet tomēr saglabātu mūzikas prieku, organizatori izziņojuši vairāku mūziķu koncertus daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos, kuros no plkst. 14.00 līdz 16.00 uzstāsies grupa Neon Saturdays, Zelta Kniede, Vēja radītie, Tutti Frutti, muzikālā apvienība Teodors Kerimovs un Rūdolfs Daņiļevičs, Dailes teātra aktieru muzikālā apvienība Ilga, Miks Dukurs, mūsdienu folkgrupa Kefir, kā arī Reinis Jaunais un Erna Daugaviete.

Savukārt vakarpusē, no plkst. 19.00 līdz 23.00, ar Siguldas himnas dziedāšanu “Zied ievas Siguldā” aizsāksies radio ballīte “Radio Sigulda” frekvencē, kas raidīs no kultūras centra “Siguldas devons”, savukārt iekšpagalmā norisināsies multimākslas “pop-up” tirdziņš.

Tajā būs iespēja satikt tautā iemīļotas un visiem zināmas personības un iegādāties Elitas Patmalnieces jaunās vasarīgās kleitas, pludmales lakatus, T-kreklus un sejas maskas, grupas “Jumprava” dalībnieka Aigara Krēslas vīnus, aktrises Agneses Zeltiņas gredzenus, auskarus un rokassprādzes, TV un radio ētera personības Baibas Sipenieces-Gavares veidotos izšuvumus un glezniņas, dzejnieka Guntara Rača dzejoļu grāmatas un kompaktdiskus, mūziķa un TV raidījumu vadītāja Roberto Meloni pavārgrāmatas, kur smelties idejas vasaras pikniku mielastiem, kā arī dziedātājas Katrīnas Dimantas darinātās pastalas, viņas ģimenes ukuleles un citus darinājumus.

Vakara gaitā radio ballītē 89,9 frekvencē būs dzirdamas intervijas ar tirdziņa dalībniecēm Olgu Rajecku, Elitu Patmalnieci, Aiju Andrejevu, Agnesi Zeltiņu un citiem māksliniekiem un Siguldas radošajiem uzņēmējiem.

youtube icon
Abonēt youtube