Kolumbijā, Ohaio štatā 22 gadus veca sieviete Ebigeila Bugenske (Abigail Bugenske) trešdien, 26. maijā, vakcinācijas loterijā laimēja miljons ASV dolāru, ziņo ārzemju medijs CNN.

Jaunā sieviete trešdienas, 26.maija, vakarā brauca no savām mājām Sinsinati apgabalā uz Šakera augstienēm, plānojot apciemot vecākus un apskatīt lietotu automašīnu, par ko jau sen sapņoja. Tai brīdī viņai piezvanīja gubernators Maiks Devīns (Mike DeWine).

Ebigeila izlēma vakcinēties, lai atkal dzīvotu normālu dzīvi un atkal varētu satikt savus draugus un  radiniekus.  Viņa bija reģistrējusies “Vax-a-Million” 1 miljona dolāru loterijai, taču viņa nezināja, kad tiks paziņoti uzvarētāji, līdz brīdim, kad Ebigeilai piezvanija gubernators un paziņoja, ka ir pirmā $ 1 miljona balvas ieguvēja.

Ebigeila teic, ka joprojām prāto, kā mainīsies viņas dzīve, kā arī vēl nezina, kā tērēs laimēto miljonu, taču daļa no naudas tiks ziedota, un, protams, viņa iegādāsies sen kāroto auto.

Jāpiemin, ka jau  iepriekš tika ziņota, ka arī Latvijā Veselības ministrija rosinās diskutēt par dažādiem pasākumiem, kas varētu iedrošināt iedzīvotājus vakcinēties, t.sk.:

  1. rīkot “Latvijas loto” izlozi vakcinētām personām ar balvu fondu līdz 1 000 000 eiro;
  2. ja vakcinācijas blakņu dēļ ir pārejoša darbnespēja, izsniegt darbnespējas lapu B;
  3. aicināt uzņēmumus pēc vakcinācijas darbiniekiem izmaksāt naudas balvas, tās neapliekot ar nodokļiem;
  4. ļaut bez maksas vai par pazeminātu cenu apmeklēt muzejus un kultūras pasākumus;
  5. sadarbībā ar komersantiem izsniegt kuponus vakcinētajiem, daļēji sedzot to vērtību (piemēram, PVN apmērā);
  6. aicināt komersantus un iestādes plašāk noteikt priekšrocības vakcinētajiem darbiniekiem un klientiem (apmaksātas brīvdienas, atlaides, īpaša apkalpošana).

Saistītās tēmas: ASVloterijaVax-a-Million

youtube icon
Abonēt youtube