Foto: Unplash.com

Pēdējā mēneša laikā Covid-19 gadījumu skaits Latvijā samazinājies uz pusi, bet pagājušā nedēļa (20. nedēļa) pret iepriekšējo nedēļu(19. nedēļu) samazinājums ir par 27%. Vidēji vienā dienā tika atklāti 308 jauni inficētie nedēļu iepriekš – 424). Pagājušajā nedēļā par 13% samazinājies veikto testu skaits, vidēji dienā veicot 10 977 testus (iepriekš 12 597 testus), informē Slimību profilakses un kontroles centrs.

Pēdējo septiņu dienu laikā tika stacionēti vidēji 46 pacienti dienā, tādējādi ikdienā slimnīcās ar Covid-19 ārstējas vidēji 533 (iepriekš 635) pacienti.

Visās vecuma grupās vērojams saslimstības samazinājums, tomēr visbiežāk slimo vecuma grupās 30-59 gadi.

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) šobrīd ir 0,79 (nedēļu iepriekš 0,8), tas liecina par infekcijas slimības izplatības samazināšanos.

Arī aizvadītajā nedēļā Latvija saglabā nemainīgi augstu 4.-5. vietu Eiropā. Ja Eiropas valstu vidējais kumulatīvais saslimstības rādītājs ir 155 (iepriekš 224), Latvijā tas ir divas reizes augstāks. Kopumā Eiropā situācija uzlabojas – 23 valstīs situācija ir stabila vai vērojams saslimstības samazinājums, norāda speciālisti.

Neraugoties uz saslimstības mazināšanos, SPKC aicina iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19. Vakcinācija ir drošākais un efektīvākais aizsardzības veids, kas pasargā no smagām slimības formām un mazina Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.

Vienlaikus atgādināts, ka Covid-19 profilakses pasākumi joprojām rūpīgi jāievēro:

– īpaši rūpīgi ievēro roku higiēnu,

– pareizi lieto sejas masku (nosedzot degunu un zodu),

– vēdini telpas vairākas reizes dienā, ievērojot visus drošības pasākumus (pieskatot mazus bērnus), plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā. Īpaši aktuāli tas ir mājsaimniecībās, kur uzturas vairāki ģimenes locekļi, kā arī darbavietās un izglītības iestādēs, kur darba un mācību process notiek klātienē,

– iespēju robežās strādā attālināti,

– nedoties uz darbu un publiskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).

Papildu informācija Covid-19 slimniekiem un kontaktpersonām: https://www.spkc.gov.lv/lv/aktualitates-par-covid-19

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube