Foto: Unplash.com/Kolāža: Rīta kafija

Jau otro gadu, sadarbojoties biedrībai “1836”, Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam, sākot ar trešdienu, 16.jūniju, norisināsies četru dienu garš lāpu skrējiens – “Gaismas ceļš”. Skrējiena dalībnieki veiks distanci, nesot lāpas, izgaismojot Latvijas pierobežu, radot Gaismas un Mīlestības ceļu, kas “apņems” mūsu valsti.

Lasiet arī: Sportiska saruna ar vienu no “Stirnu buks” organizatoriem; par sezonu, par kustību, par veselību

Šogad “Gaismas ceļa” skrējiens, 16. jūnijā uzsāksies Kolkā, kur pērn tas noslēdzās.

Kolkā tiks iedegtas divas gaismas lāpas, kuras uzsāks ceļu pretī viena otrai. Tās nesīs divas skrējēju komandas – Ziemeļaustrenis un Dienvidrietenis. Katra dosies savā virzienā, lai, noslēdzot skrējienu, satiktos Krāslavā. Pa ziemeļu pusi dosies 46 komandas, savukārt, pa Dienvidu – 41 komanda.

Skrējiena mērķis ir izveidot nepārtrauktu “Gaismas ceļa” ritējumu, kuru nodrošinās skrējēju komandas, nododot gaismas stafeti ik pēc ~20 km, radot nepārtrauktu gaismas ritējumu, izgaismojot Latvijas robežu.

“Ir būtiski cilvēkiem atgādināt, ka Latvija ir skaista valsts ar kuru lepoties. Šis skrējiens ir tikai par un ap Latviju,” uzsver biedrības “1836” vadītājs Enriko Podnieks.

1836 kilometru garais ceļš, kas būs skrējiena distance, tika izveidots par godu Latvijas simtgadei. Tas simbolizē ceļu uz brīvību un ļauj ieraudzīt mūsu zemes unikalitāti dabā, vēsturē un cilvēkos.

“Gaismas ceļš” ir aicinājums dalīties priekā, pateikties mūsu tautai un Latvijai, vairojot Gaismu sevī.

“Esmu gandarīts un lepns par tik spēcīgu skrējēju kopienu Latvijā, kas pat tik sašķeltību veidojošā laikā, spēj būt vienoti – vienoti, lai Izgaismotu Latviju Saulgriežu laikā un caur savu apņēmību un varēšanu, iedvesmotu citus,” lepojas Rimants Liepiņš, taku skrējienu seriāla „Stirnu buks” organizators.

Sadarbojoties ar Latvijas pierobežas pašvaldībām, katru vienību maiņas punktos sagaidīs “Gaismas ceļa vēstneši”, kas kopā ar akcijas dalībniekiem iedeg ugunskurus, izgaismojot pierobežas ceļu.

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, jāievēro arī zināmi drošības pasākumi. Tāpēc stafetes komandas sastāvēs no trīs cilvēkiem un ceļa laikā tās pavadīs tehniskais auto. Būsim atbildīgi viens pret otru un savu valsti – Latviju!

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube