Ekrānšāviņš/Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs

Ceturtdien, piektdien un arī sestdien Latvijā gaidāms stiprs karstums – termometra stabiņš teritorijas lielākajā daļā pakāpsies līdz +27…+30° atzīmei, uzmanību vērš Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Savukārt no svētdienas gaisa temperatūra turpinās paaugstināties un rietumu un centrālajos rajonos gaidāms pat ļoti stiprs karstums – gaiss iesils pat līdz +32°, vietām gaidāmas arī tropiskās naktis, kad gaisa temperatūra nepazemināsies zem +20°.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests uzsver, ka ceturtdien, 17.jūnijā, brīdinājums spēkā no plkst. 13.00 līdz plkst. 20.00.

Vienlaikus meteorologs Jānis Trallis atgādina, ka paaugstināsies ultravioletā starojuma intensitāte. No pulksten 11.00 līdz 16.00 jāizvairās no saules (bet lielā karstumā tāpat nav vēlams uzturēties saulē).

“Aicinām uzturēties ēnainākās vietās un dzert daudz ūdeni,” uzmanību vērš sinoptiķi.

Operatīvie dienesti liek aiz auss: “ESI GATAVS, ka karstuma ietekmē pastāv paaugstināts veselības problēmu risks plašam iedzīvotāju lokam, sevišķi vecākiem cilvēkiem un zīdaiņiem. Seko un rīkojies atbilstoši norādījumiem, ko sniedz atbildīgās institūcijas.”

Aktuālajai brīdinājumu informācijai sekojiet https://bridinajumi.meteo.lv/

Ja hidrometeoroloģiskie apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru 112!

via GIPHY

 

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube