Foto: Pixabay.com

Latvijas titulētākais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš par spīti neveiksmei Tokijas Olimpisko Spēļu kvalifikācijā arī turpmāk spēlēs kopā vienā komandā. Pludmales volejbolisti ir vienojušies cīnīties plecu pleca vēl vismaz trīs gadus ar mērķi kvalificēties Parīzes Olimpiskajām Spēlēm 2024.gadā.

Jāpiezīmē, ka Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš aizvadītajā piektdienā, 25.jūnijā, Hāgā cieta zaudējumu CEV Kontinentālā kausa finālturnīra pusfināla otrajā spēlē, paliekot bez ceļazīmes uz Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Komandas Samoilovs/Šmēdiņš menedžeris Edgars Buļs paziņo, ka tāpat duets nolēmis pārtraukt sadarbību ar komandas galveno treneri Marko Solustri no Itālijas. Uz sezonas atlikušajiem turnīriem komandu gatavos perspektīvais pašmāju treneris Rihards Finsters, kurš jau pildīja asistenta pienākumus Solustri vadībā. Par tālāko sadarbību ar Finsteru tiks lemts tuvākajā laikā.

Aleksandrs Samoilovs komentē: “Protams, mums ir liels sarūgtinājums nekvalificēties Tokijas Olimpiskajām Spēlēm, cikla galvenais turnīrs nav sasniegts. Piecu gadu laikā tika ieguldīts milzīgs darbs, tagad ir tukšuma sajūta. Apzināmies, ka esam likuši vilties mūsu faniem, sponsoriem, arī Latvijas Olimpiskajai Vienībai un Latvijas Volejbola federācijai. Bet kas nenogalina, tikai padara mūs stiprākus. Nedēļās nogalē pārdzīvojām, bet jau šodien sēdāmies pie sarunu galda ar Jāni un menedžeri, un esam vienojušies par vēl vienu sadarbības ciklu. Nākamā Olimpiāde jau pēc trīs gadiem, un esmu pārliecināts, ka vēl trīs gadus noteikti varam būt konkurētspējīgi pasaules līmenī.”

Turpinot viņš saka: “Deviņu gadu laikā labi esam startējuši Pasaules Tūrē, arī Eiropas čempionātos, bet mums vēl ir nenokārtoti darbiņi Pasaules čempionātos, arī Olimpiādēs. Centīsimies iepriecināt un izšaut tieši svarīgākajos turnīros.”

Arī Jānis Šmēdiņš velta vārdus faniem un atbalstītājiem: “Vispirms jāatvainojas visiem mūsu faniem un atbalstītājiem par nekvalificēšanos uz Tokiju. Mums pašiem vairāk par visiem ir sāpīgi netikt uz Olimpiādi, jo ir sajūta, ka mums tur būtu jābūt. Kopumā šogad spēlējām labi, pēc šīs sezonas rezultātiem esam 7. vietā pasaulē, bet Olimpiskā Kvalifikācija ir tāda kā ir, bija ‘jāizšauj’ kādā turnīrā līdz medaļām, kas diemžēl neizdevās. Neko darīt, pēc kritieniem jāceļas augšā un jāturpina cīnīties. Esam nolēmuši turpināt spēlēt kopā ar Sašu un cīnīties par Parīzes Olimpiādi.”

Vienlaikus Šmēdiņš teic: “Pases dati nemelo, paliekam arvien vecāki, bet ja viss būs kārtībā ar veselību un fizisko sagatavotību, tad Parīze ir sasniedzama. Paldies Marko par ieguldīto darbu, atlikušajā sezonas daļā Finstera vadībā gatavosimies Gštādei, Eiropas čempionātam, Romas finālturnīram, kā arī piedalīsimies gandrīz visos Latvijas čempionāta posmos. Šajā nedēļas nogalē varēs mūs redzēt Ventspilī.”

Komandas Samoilovs/Šmēdiņš menedžeris Edgars Buļs: “Prieks, ka izdevās puišus nomotivēt vēl vienam ciklam. Aleksandrs ar Jāni nav pelnījuši pabeigt uz šādas nots. Esam kopā nospēlējuši gandrīz deviņas sezonas, kas pludmales volejbolā ir milzīgs laiks. Ja nospēlēsim visas 12, varam ieiet vēsturē. Redzot mūsu sniegumu pēdējā pusotra gada laikā, esmu drošs, ka SAMŠMĒ zīmols būs pamanāms pasaules līmenī vēl vairākus gadus. Cerams, mums turpinās ticēt arī mūsu daudzie atbalstītāji, arī Latvijas Olimpiskā vienība un Volejbola federācija, kuriem vēlamies pateikties par atbalstu daudzo gadu garumā. Paldies trenerim Marko Solustri par ieguldīto darbu. Ticam, ka Rihards Finsters ir gatavs pārņemt stafeti.”

Informācija:

Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš (kopā kopš 2013.gada)

3x Pasaules Tūres uzvarētāji; Eiropas čempionātos – zelts (2015); 4x sudrabi (2013, 2014, 2017, 2018); Pasaules Tūrē – 13 zelti, 5 sudrabi, 6 bronzas, 5x Latvijas čempioni.

youtube icon
Abonēt youtube