Foto: Unplash.com

Laika ietvarā no 2003. līdz 2021.gadam Zvejnieku fonda administrētajās stipendijās izmaksāti vairāk nekā 1,3 miljoni eiro. Jūnijā, turpinot sadarbību, Zvejnieku ģimene atkal ziedojusi ievērojamu summu, lai jauniem talantiem būtu iespēja no spožiem akmentiņiem kļūt par īstenām pērlēm, vēsts publicēta biedrības Latviesi.com veidotajā interneta portālā. 

Andrejs Zvejnieks bija ne tikai talantīgs ķīmiķis, bet arī ārkārtīgi veiksmīgs uzņēmējs, un izglītību uzskatījis par katra cilvēka likteņa atslēdziņu, kas spēj atdarīt durvis uz laimīgāku, saliedētāku un gudrāku sabiedrību. Dodoties mūžībā, Zvejnieka kungs vēlējies, lai viņa dzīves bagātībā spēj uzlabot dzīvi tiem, kas paši ir gatavi strādāt un censties labākas nākotnes dēļ.

Ievērojamā un cildenā sapņa piepildījumu gan visskaidrāk iespējams redzēt Andreja dēlam Pēterim Zvejniekam, kurš kopā ar sievu Debiju pārzina tēva mantojuma, ik gadu turpinot ziedot ievērojamas summas stipendiātu atbalstam.

“Tiekoties ar jauniešiem, es sapratu, cik ļoti nepieciešams īstenot tēva sapni un turpināt viņa sākto darbu,” tā, pasniedzot stipendijas, savu izvēli ziedot pamatoja ASV dzīvojošais ķirurgs Pēteris Zvejnieks.

Publicētajā materiālā teikts, ka Zvejnieku ģimenes fonds administrē trīs stipendijas: Zvejnieku ģimenes, Pētera Mežaka piemiņas un In Memoriam. Gaidas Rīsbergas stipendiju. Tās ir novēlētas medicīnas un ķīmijas jomās studējošajiem, tādējādi Zvejnieku ģimenes atbalsts padara sabiedrību ne tikai izglītotāku, bet arī veselāku. Piemēram, Dace Dimza-Džonsa, pirmā Zvejnieku stipendijas saņēmēja (2003.-2007.), ir klīnisko pētījumu vadītāja Mančestras slimnīcu grupā, viņa ne tikai veic aptuveni 150 klīnisko pētījumu uzraudzību, bet arī personāla apmācību un docē Rīgas Stradiņa universitātē.

LSPA fizioterapijas programmas 1.kursa studente Diāna Gabranova raksta: “Piešķirtā stipendija man ļoti palīdz tikt galā ar ikdienas izdevumiem, tāpat esmu iemācījusies vairāk domāt par prioritārajiem tēriņiem. Zinu, ka bez sniegtās palīdzības studijas nemaz nebūtu iespējamas, tāpēc vārdos grūti izteikt savu pateicību par visu, ko devis šis atbalsts.”

Stipendiāte Džūlija Kurčatova, kura studē Latvijas Universitātes ārstniecības programmas 4.kursā arī izteic pateicību Zvejnieku ģimenei: “Rakstu dziļā cieņā un pazemībā, sakot lielu paldies! Paldies, ka palīdzat man sasniegt tik daudz lietu, kas dara lepnu ne tikai pašu, bet arī manu ģimeni. Paldies, ka ļaujat man izkopt jomu, ar ko esmu tik ļoti aizrāvusies. Mana sirds nekad nevarēs pateikt pietiekami daudz paldies.”

Par to, kā pieteikties stipendijai, lasiet šeit. 

*Vītolu fonds ir nevalstiska bezpeļņas organizācija, kuras mērķis ir ar fonda un ziedojumu līdzekļiem veicināt izglītību Latvijā. Vītolu fonds reģistrēts Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā 2002.gada 4.aprīlī. Tā dibinātāji ir Vilis un Marta Vītoli.

Jāpiemin, ka pērnā gada 3. novembrī Ministru kabinets piešķīra apbalvojumu piecām izcilām personībām un vienai sabiedriskai organizācijai par nozīmīgiem nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā. Ministru kabineta balvu piešķīra arī uzņēmējam un mecenātam Vilim Vītolam par mūža ieguldījumu latviskās pašapziņas veidošanā un mecenātisma kustības veicināšanu Latvijā.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube