Foto: Valsts policija

Šī gada 1.jūlijā Valsts policijas amatpersonas Rīgas reģionā aizturēja divus vīriešus par narkotisko vielu realizāciju lielos apmēros. Kopumā vairākās kratīšanās izņemti aptuveni 20 kilogrami marihuānas, skaidras naudas līdzekļi 22 000 eiro apmērā, kā arī atsavinātas divas automašīnas, informē policijā.

Abiem aizturētajiem vīriešiem 3.jūlijā tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Mēneša sākumā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas, reaģējot uz saņemto operatīvo informāciju par kādu personu grupu, kura, iespējams, nodarbojas ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, uzsāka kriminālprocesu un veica izmeklēšanas darbības, kuru laikā noskaidroja aizdomās turamo personu atrašanās vietu.

Veicot operatīvos izmeklēšanas pasākumus, Valsts policijas amatpersonas jūlija sākumā, Rīgas reģionā, divās dažādās adresēs, aizdomās par narkotisko vielu nelikumīgu apriti, aizturēja divus vīriešus – 1984. un 1989.gadā dzimušus.

Likumsargi kriminālprocesa ietvaros veica četras kratīšanas, kur kopumā atrada un atsavināja aptuveni 20 kilogramus marihuānas, kā arī tika atrasti un izņemti skaidras naudas līdzekļi 22 000 eiro apmērā, kas, visticamāk, iegūti nelikumīgā ceļā, saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Tāpat kriminālprocesa ietvaros tika izņemtas divas – Porsche un BMW markas automašīnas.

Izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka atsavinātās narkotiskās vielas Latvijā ievestas kontrabandas ceļā no Eiropas valstīm, ar nolūku tālākai realizācijai Latvijā.

Par šo gadījumu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1.panta trešās daļas – par narkotisko vielu realizāciju, glabāšanu realizācijas nolūkā, ja tā izdarīta lielos apmēros. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Aizturētie iepriekš nav bijuši tiesāti, norāda policijā.

youtube icon
Abonēt youtube