Foto: Pexels

No pirmdienas, 26.jūlija, vakcinēties pret Covid-19 varēs arī IKEA veikalā Biķeru iela 2, Dreiliņos – katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00, paziņo Nacionālais veselības dienests. 

Vakcinācijas punkts atradīsies veikalā netālu no ieejas un būs ērti pieejams ikvienam, kurš vēlēsies vakcinēties. Norādes par vakcinācijas zonu būs izvietotas gan veikala ārpusē, gan iekštelpās.

“Vakcinācijas pakalpojuma saņemšana lielveikalos ir viena no jaunās pieejas sastāvdaļām – sadarbībā ar lielveikaliem visā Latvijā atveram aizvien jaunus vakcinācijas punktus. Redzam, kā iedzīvotāji novērtē to ērtumu. Mūsu iecere ir palielināt šo punktu skaitu līdz 25, sasniedzot aizvien plašāku pašvaldību loku. Šobrīd IKEA varēs saņemt Pfizer vakcīnu,” atzīmē NVD Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

IKEA vadītājs Latvijā Pēteris Grīnbergs atzīst, ka tā ir iespēja dot ieguldījumu sabiedrības drošības un veselības stiprināšanā, kā arī veicināt atbildīgu rīcību – vakcināciju pret koronavīrusu. “Pircēju un darbinieku drošība ir augstākā IKEA prioritāte. Mēs katru dienu sekojam līdzi visām drošības prasībām, lai veikalā būtu droša vide. Piemēram, mēs monitorējam apmeklētāju plūsmu, regulāri dezinficējam biežāk lietotās virsmas, pie kasēm uzstādītas starpsienas drošībai un marķieri drošas distances ievērošanai. Mēs esam pārliecināti, ka vakcinācija ir efektīvākais veids, kā varam pasargāt sevi no Covid-19, tāpēc esam spēruši nākamo soli un piedāvājuši IKEA kļūt par vietu, kur cilvēki var ērti saņemt vakcīnu,” teic “IKEA Latvija” vadītājs Pēteris Grīnbergs.

Sākot no 26. jūlija, vakcinācijas punkti būs atvērti jau 14 tirdzniecības centros  (Galerija Rīga, Galerija Centrs, Akropole, Alfa, Domina, Riga Plazza, Origo, IKEA), Daugavpilī (Ditton Nams), Liepājā, (XL Sala) Madonā (Konzums), Valdlaučos (TOP Valdlauči), Cēsīs (Solo) un Jūrmalā (Galerija Korso).

Tuvākajā laikā plānots atvērt jaunus vakcinācijas punktus Rīgā, Daugavpilī, Liepājā u.c. pilsētās.

Vakcinācija lielveikalos notiek gan ar iepriekšējo pierakstu, zvanot uz 8989, gan brīvajā rindā. Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu, savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

youtube icon
Abonēt youtube