Foto: Vlads Surics

Biedrība Dr.Klauns uzsāk savu ikgadēju labdarības kampaņu Palīdzi veseļoties, nevis ārstēties!. Tajā ikvienam ir iespēja piedalīties, līdz 31.augustam ziedojot mājaslapā www.drklauns.lv, pērkot TIO saldējumu, ziedojot veikalos Rimi Latvia izvietotajās ziedojumu kastītēs vai turpat iegādājoties dakteru klaunu sarkanos degunus, informē biedrība.

Visi saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Dakteru Klaunu regulāram ikdienas darbam, un palīdzēs viņiem būt tur, kur gaida mazie pacienti, viņu vecāki un mediķi, – Latvijas slimnīcās.

Bērnam slimnīcā esot ir smagi ne tikai vien no pašas slimnīcas — viņam var būt bail no svešas vides, no dakteriem un procedūrām, no tā, ka vecāki ir ļoti satraukušies. Tas ir stress, kas ietekmē mazā pacientā vispārīgo stāvokli. Pārvarēt sāpes un bailes, iegūt spēkus, noskaņoties uz uzvaru bērniem palīdz Dakteri klauni. Viņi nav animatori, bet īpaši profesionāļi, kuru uzdevums ir blakus medpersonālam veikt kopīgo misiju — palīdzēt bērniem ātrāk veseļoties. Jau deviņus gadus Dakteri Klauni ik dienu dodas uz Latvijas slimnīcu bērnu nodaļām, lai atbalstītu mazos pacientus.

Medicīnas klauni ir unikāli speciālisti.

Viņu darbs ir īpaša psiholoģiskā atbalsta forma, kas prasa prasmes, atbildību un individuālo pieeju katram cilvēkam.

Dakteri Klauni tiek rūpīgi atlasīti, iziet vairāku mēnešu mācību un prakses programmu, turpina mācīties, piedalīties supervīzijās — lai ikviens bērns slimnīcās satiktu savu dakteri klaunu un saņemtu tieši viņam nepieciešamu atbalstu.

Lai Dakteri Klauni varētu veikt savu darbu, tam ir nepieciešami līdzekļi. Biedrība Dr.Klauns šo programmu var īstenot, tikai un vienīgi pateicoties ziedojumiem.

No 27.jūlija līdz 31.augustam notiek Dakteru Klaunu labdarības kampaņa Palīdzi veseļoties, nevis ārstēties!.

Jebkāds, pat neliels ziedojums, palīdzēs bērniem satikt savu dakteri klaunu un saņemt milzum daudz sirds siltuma un emocionālā balsta. Kampaņas laikā ir paredzētas dažādas aktivitātes, un ir vairāki veidi, kā to izdarīt.

Ziedot Dr. Klauna programmai iespējams arī veikalos Rimi izvietotajās kastītēs vai turpat iegādājoties dakteru klaunu sarkano degunus: jau dažus gadus pēc kārtas Rimi Latvia atbalsta Dakteru klaunu labdarības kampaņu. Arī Rimi šogad piedāvā jaunas dakteru klaunu atbalsta iespējas – to var darīt, iepērkoties e-veikalā vai novirzot kampaņai savu Mans Rimi kartes uzkrājumu.

Dakteri klauni atgādina, ka nav mazu ziedojumu. “Kopā mēs veidojam Latvijas slimnīcās vidi, kurā bērni var vieglāk un ātrāk veseļosies!’

Biedrība Dr. Klauns kā sabiedriskā labdarības organizācija darbojas kopš 2012.gada, un tās pārstāvji – 35 profesionāli medicīnas klauni – katru dienu dodas uz Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu un citām slimnīcām Latvijā, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas medicīnas iestādē. Dakteru Klaunu projektu biedrība Dr.Klauns īsteno sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu un Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma Food Union un Pētera Avena labdarības fonda Paaudze atbalstu.

youtube icon
Abonēt youtube