Foto: Pixabay.com

Šajā un nākošas nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks galvenokārt aktīvu ciklonu darbība – gaidāms lietus ar pērkona negaisiem, kā arī iestāsies vējaināks un vēsāks laiks, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Darba nedēļas beigās un brīvdienās laika apstākļus noteiks plaša ciklonu sistēma virs Skandināvijas pussalas, nesot vasarai neraksturīgi stipras vēja brāzmas.

Piektdien, 30.jūlijā, pūtīs mērens līdz stiprs dienvidrietumu, dienvidu vējš, kas brāzmās sasniegs 15-19 m/s, savukārt piekrastes rajonos līdz 20-24 m/s, bet vakarā jūras piekrastē pat līdz 26-27 m/s. Dienas gaitā daudzviet īslaicīgi līs, bet pēcpusdienā no rietumiem pietuvosies plaša nokrišņu zona, kas vietām, dienā galvenokārt Kurzemē, bet naktī uz sestdienu arī valsts centrālajos rajonos nesīs stipru lietu. Sestdien no rīta vējš nedaudz pierims, brāzmās visā valsts teritorijā nesasniedzot vairāk par 15-17 m/s. Dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +20…+25°.

Svētdien dienvidrietumu, dienvidu vējš pastiprināsies, brāzmās sasniedzot 15-18 m/s. Naktī gaiss atdzēsīs līdz +14…+18°, savukārt dienas gaišajās stundās nebūs siltāks par +22…+25°.

Augusta pirmajā nedēļa turpināsies lietains laiks, gaisa temperatūra diennakts gaišajās stundās būs vien ap +20°.  Pēc šī brīža prognozes pirmdien vēl daudzviet līs, bet otrdien debesis skaidrosies un daudzviet uzspīdēs saule.  Gaisa temperatūra dienu laikā būs +17…+21° robežās. Nedēļas otrajā pusē Latviju varētu sasniegt jauna  nokrišņu zona.

youtube icon
Abonēt youtube