Foto: Unplash.com

Šogad Rīgas pašvaldība plāno uzlabot segumu 18 Rīgas grantētājās ielās. Šajā nedēļā darbi notiks jau sešās vietās: Admirāļu, Bangu un Mencu ielā Bolderājā, kā arī Raktes, Trīsstūra un Mazā Dārza ielā Imantā, informē domes Satiksmes departaments.

Veicot brauktuvju virsmas apstrādi, paredzēts uzlabot aptuveni 32 000 kvadrātmetrus brauktuvju seguma, tam atvēlot ap pusmiljonu eiro. Virsmas apstrāde tiek veikta ar bitumena emulsiju un galvenais ieguvums ir putekļu samazināšanās, paskaidro departamenta pārstāvji.

“Šādu tehnoloģiju, lai apkaimju grantētos ceļus noklātu ar cieto segumu, jau gadiem pielieto daudzās Latvijas pašvaldībās. Man ir prieks, ka šā gada pašvaldības budžetā esam atraduši papildu līdzekļus, lai arī Rīgā sāktu ieviest šo tehnoloģiju. Īstenojot pirmos projektus dažādās Rīgas apkaimēs un gūstot pieredzi jau šosezon, nākamā gada budžetā šim mērķim paredzēsim vairāk līdzekļu, lai pēc iespējas vairāk rīdzinieku mājās varētu nokļūt pa cietā seguma ceļu. Cilvēki visās apkaimēs ir pelnījuši kvalitatīvus dzīves apstākļus un kvalitatīvs piebraucamais ceļš ir viena no galvenajām pamatvajadzībām,” norāda Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis.

Aizvadītās nedēļās sākumā veikta ielu pamatnes sagatavošana un komunikācijas aku izcelšana brauktuves līmenī, lai nedēļas otrajā pusē varētu veikt nepieciešamos darbus, tomēr laika apstākļu dēļ darbi pārcelti uz nākamo nedēļu.

Par konkrēto ielu remontdarbu veikšanas laikiem un iespējamām satiksmes organizācijas izmaiņām informācija tiks sniegta atsevišķi. Remontdarbu saraksts var nedaudz mainīties, ņemot vērā saskaņošanas procesu ar komunikāciju turētājiem, kā arī citus neparedzētus apstākļus. Darbi tiks veikti saskaņā ar jau esošajiem Rīgas domes Satiksmes departamenta līgumiem par ielu uzturēšanu.

Kā ziņots, galvaspilsētā šajā sezonā sākti pēdējos gados lielākie brauktuvju seguma remontdarbi, palielinot satiksmes drošību un ērtību vairāk nekā uz desmit tiltiem un pārvadiem, kā arī 30 ielu posmos, kā arī 18 grantētājās ielās.

youtube icon
Abonēt youtube