Foto: Unplash.com

Pirmās augusta nedēļas nogalē, tuvojoties ciklonam no dienvidiem un pieaugot tā ietekmei, daudzviet sagaidāms lietus. Turpināsies vēsais laiks, naktī minimālajai gaisa temperatūrai galvenokārt saglabājoties ap +11…+17°, bet vissiltākā diena būs svētdiena, gaisam iesilstot līdz +21…+26°, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Šī vasara varētu kļūt par siltāko novērojumu vēsturē kopš 1924.gada. Ņemot vērā, ka šī gada jūnijs bija karstākais starp jūnijiem, bet jūlijs bija atkārtots karstākais mēnesis novērojumu vēsturē, tad, lai šī vasara kļūtu par siltāko novērojumu vēsture, augusta vidējā gaisa temperatūra nevar pārsniegt +14,8°, kas ir 1,7° zemāka nekā mēneša norma.

Līdzšinējais karstākās vasaras rekords pieder 2010.gada vasarai. Aktuālie prognožu dati liecina, ka atlikušajā augusta daļā ļoti stiprs vai ekstremāls karstums ir maz iespējams, tomēr piedzīvosim vēl vasarīgi siltas dienas. Līdz ar to varbūtība, ka mēnesis būs gandrīz divus grādus vēsāks par normu, ir maza. Turklāt augustā biežāk līs un ilgstoša sausuma iestāšanās arī nav gaidāma.

Pēc karstā jūlija, augusta pirmā nedēļa ir vien mēreni silta un bieži lija. Arī piektdien, 6.augustā, valsts teritorijai pietuvosies ciklons no dienvidiem. Ja vēl naktī būs neliels mākoņu daudzums bez nokrišņiem, tad jau dienā, palielinoties ciklona ziemeļrietumu malas ietekmei, debesis lielākoties klās mākoņi un dienvidu daļā līsDominēs mērens līdz mēreni stiprs ziemeļaustrumu, austrumu vējš, kas dienā brāzmās sasniegs 15-16 m/s. Minimālā gaisa temperatūra naktī lielākoties būs +9…+14°, bet piekrastes rajonos, saglabājoties siltumam, termometra stabiņš daudzviet uzrādīs +16…+17°. Gaiss dienā iesils līdz +18…+23°, vien dienvidaustrumu rajonos gaisa temperatūra saglabāsies +14…+19° robežās.

Brīvdienās būs lielākoties mākoņains laiks. Turpinoties ciklona ietekmei, sestdien daudzviet, svētdien galvenokārt rietumu daļā ir sagaidāms lietus. Dominēs mērens austrumu puses vējš, kas sestdien naktī piekrastes rajonos brāzmās var sasniegt 15-17 m/s. Minimālā gaisa temperatūra naktī būs +13…+17°. Lai arī sestdien maksimālās gaisa temperatūra dienā būs par pāris grādiem augstāka nekā naktī, sasniedzot +15…+19°, bet jau svētdien, uzspīdot saulei, gaiss atkal iesils līdz +21…+26°.

Pēc šī brīža prognozes darba nedēļas pirmajā pusē daudzviet sagaidāms īslaicīgs lietus, vien otrdien iespējams sausāks laiks. Dominēs lēns mainīga virziena vējš. Naktī minimālā gaisa temperatūra galvenokārt būs +12…+18° robežās, bet dienā gaiss iesils līdz +19…+25°.

youtube icon
Abonēt youtube