Foto: Unplash.com/ ilustratīvs foto

Vasara lieliem soļiem iet uz priekšu. Tiem, kuri vēlas izrauties ārpus Latvijas robežām, ir lieliska iespēja vēl arī augustā doties ceļojumā uz kaimiņvalstīm vai tālāk. Četras stundas ar auto no Rīgas un nokļūstiet pavisam citā realitātē – klinšu ieskautajā un vēsturiski bagātīgajā Ziemeļigaunijas pilsētā Paldiski.

Mežonīgā Baltijas jūras piekraste izpelnījusies atzinību Instagram ceļotāju vidū, kas iemūžina neaizmirstamus skatus uz Paldiski klints*. Turklāt ceļojums ar to var neapstāties – no Paldiski iespējams ar prāmi ceļot tālāk uz Kapelskāru Zviedrijā, kas ceļotājus vilina ar neskartām piekrastes dabas ainavām un šarmantiem zvejnieku ciematiņiem.

Ieceļošana Igaunijā

No Latvijas uz Igauniju var nokļūt gan ar automašīnu, gan lidmašīnu, uz atsevišķām pilsētām arī ar vilcienu. Latvija šobrīd atrodas “zaļajā sarakstā”, līdz ar to, no tās ieceļojot Igaunijā, pašizolācija nav jāievēro. Savukārt, lai pašizolācija nebūtu jāievēro atgriežoties Latvijā, nepieciešams digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka ceļotājs ir pabeidzis Covid-19 vakcinācijas kursu (un no pēdējās nepieciešamās potes saņemšanas ir pagājušas vismaz 15 dienas) vai pēdējo 180 dienu laikā pārslimojis Covid-19. Sertifikāts noderēs arī tad, ja ļausieties vilinājumam un izlemsiet doties tālāk no Paldiski ar prāmi uz Zviedriju.

Svarīgi atzīmēt, ka ceļošanas nosacījumi var mainīties atkarībā no epidemioloģiskās situācijas valstī, tāpēc pirms došanās ārpus valsts nepieciešams pārliecināties par ieceļošanas nosacījumiem Igaunijas Ārlietu ministrijas lapā un Latvijas Slimību un profilakses centrs lapā.

Dabas mīļiem un foto mirkļu cienītājiem

No jūras puses paveras skats uz Pakri klinti un tās krasta pārkarēm, Paldiski atrodas arī augstākā bāka Igaunijā (Pakri tuletorn). Tā kā klints siena dabiski brūk, un Pētera I laikā celtā bāka atradās pārāk tuvu klints malai, to nācās nojaukt. Šobrīd apskatāmā mūra bāka tika uzcelta 1889. gadā un atrodas 80 metrus no iepriekšējās. Piekraste ir mežonīga un skaista, turklāt, no bākas augšas iespēja uzņemt fantastiskas fotogrāfijas.

Ļaujieties jūras valdzinājumam

Ja vēlaties gūt relaksējošu pieredzi, klausīties viļņu skaņās un vērot zvaigznes no kuģa klāja, Paldiski piedāvā arī to. Ērts veids, lai turpinātu ceļojumu, ir doties uz Zviedriju ar DFDS prāmi maršrutā Paldiski–Kapelskāra. Šī Zviedrijas pilsētiņa, vien aptuveni 90 km attālumā no galvaspilsētas Stokholmas, ir daudzu atpūtnieku galamērķis, lai nedēļas nogales pavadītu svaigā gaisā – pludmalē, brīvdienu mājiņās pie dabas, ciemojoties vietējā muzejā (Hembygdsmuseum) vai baudot kluso zvejniekciematiņu mieru.

Rezervāciju braucienam uz Kapelskāru var veikt arī ceļošanas dienā (ne vēlāk kā septiņas stundas pirms izbraukšanas), un prāmis atiet no turpat esošās Paldiski ostas. Paldiski ziemeļu ostā prāmju kompānija DFDS sadarbībā ar Confido medicīnas centru sniedz iespēju veikt ātro koronavīrusa testu.

“Pasažieru ērtībai ar partneriem esam ierīkojuši testa punktu. Pārbaude ilgst 15-30 minūtes, un sertifikāts angļu valodā pasažieriem tiek nosūtīts uz e-pastu. Pārbaudes punkts uzņem ne tikai DFDS pasažierus – to var izmantot gan apkārtnes iedzīvotāji, gan citi pasažieri,” stāsta DFDS komunikācijas vadītājs Baltijas valstīs Vaidas Klumbis.

youtube icon
Abonēt youtube