Foto: Unplash.com

“Baltā laukuma” programmu pie Latvijas Nacionālās operas 21. un 22.augustā turpinās pasākumi jaunākajiem skatītājiem “Nāc uz baletu!” un “Nāc uz operu!”. Bērni tajos varēs iepazīt baleta un operas mākslu, paši izmēģināt, ko nozīmē būt baletdejotājam vai operdziedātājam, kā arī noskatīties fragmentus no tāda paša nosaukuma topošām filmām.

Abus pasākumus un filmas veido režisore Elita Bukovska. Tie top ar Valsts kultūrkapitāla fonda programmas “KultūrElpa” atbalstu.

Pasākumus varēs apmeklēt bez maksas, iepriekš aizpildot pieteikuma formu un saņemot elektronisku ielūgumu.

Sestdien, 21.augustā, pulksten 17.00 uz pasākumu “Nāc uz baletu!” tiek gaidīti skatītāji no piecu gadu vecuma. Primabalerīnas Elzas Leimanes vadībā skatītāji varēs ielūkoties baleta treniņstundā, iepazīt dažādas baleta kustības – no pašām vienkāršākajām līdz tādām, ko spēj izpildīt tikai spožākie meistari, kā arī dzirdēt stāstus par baleta vēsturi.

Treniņstundā piedalīsies baletdejotāji Jūlija Brauere, Ieva Rācene, Annija Kopštāle, Sabīne Strokša, Kārlis Cīrulis, Dariuss Florians Katana un koncertmeistare Natālija Dirvuka. Programmu papildinās eleganti video no topošās filmas, un tā būs saistoša katram, kas vēlas tuvāk iepazīt skaisto baleta mākslu.

Pieteikšanās uz pasākumu “Nāc uz baletu!”: https://ej.uz/pieteikumsEjuzbaletu

“Nāc uz operu!” svētdien, 22.augustā, pulksten 17.00 ar komponista Arvīda Žilinska populāro melodiju starpniecību jaunākos skatītājus iepazīstinās ar operas aizkulisēm, vedot uz šuvēju un dekorāciju darbnīcu, grimētavu, baleta zāli un orķestra bedri. Ar bērniem un viņu pavadoņiem “Baltajā laukumā”, iejūtoties dažādos tēlos, tiksies operdziedātāji Ilona Bagele, Inga Šļubovska-Kancēviča, Evija Martinsone, Krišjānis Norvelis, Kalvis Kalniņš, Rihards Millers, Juris Ādamsons), flautists Miks Vilsons un koncertmeistare Ilze Ozoliņa. Viņu interpretācijā skanēs fragmenti no Arvīda Žilinska operas “Zelta zirgs” un bērnu dziesmas. Arī skatītāji tiks aicināti piedalīties kopīgā dziedāšanā un dejošanā. Pasākumu papildinās košas videoprojekcijas no topošās filmas, kurā būtiska nozīme ir 3D animācijai.

Pieteikšanās uz pasākumu “Nāc uz operu!”: https://ej.uz/pieteikumsEjuzoperu

Pasākumi notiks, ievērojot valstī spēkā esošos noteikumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai. Skatītāju izvietojums pasākuma teritorijā paredzēts, ievērojot distanci starp mājsaimniecībām (ne vairāk kā četri cilvēki).

Pieteikuma forma par visiem apmeklētājiem no vienas mājsaimniecības jāaizpilda vienam pārstāvim. Piemēram, ja pasākumu apmeklēt plāno mamma, tētis un divi bērni, anketa jāaizpilda vienam no vecākiem, norādot kopējo cilvēku skaitu. Ja mājsaimniecībā ir vairāk nekā 4 cilvēki, aicinām dalīties grupās.

Bērniem līdz 12 gadu vecumam nav nepieciešami Covid-19 sertifikāti. Savukārt pārējiem pasākumu apmeklētājiem (tai skaitā bērniem no 12 gadu vecuma) būs nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu un sertifikātu, kas apliecina:

– vakcināciju vai pēdējā pusgada laikā pārslimotu Covid-19;

– negatīva Covid-19 testa veikšanu.

youtube icon
Abonēt youtube