Foto: Publicitātes

Romantiskā komēdija “Saki Jā!”, kļūstot par pirmo latviešu spēlfilmu, pieredzējusi savu pirmizrādi kinoteātros pēc to atvēršanās. No piektdienas, 13.augusta, filma skatāma visā Latvijā.

Ceturtdienas, 12.augusta, pievakarē kinoteātrī “Forum Cinemas” atkal tika izritināts sarkanais paklājs, kur spēlfilmas “Saki Jā” radošā grupa kopā ar lūgtajiem viesiem svinēja pirmizrādi.

Ņemot vērā valstī izsludinātos epidemoloģiskos ierobežojumus, pirmizrādes pasākums bija klusāks kā parasti ierasts, tomēr gaisotne bija atkal prieka un pozitīvu emociju pilna.

Producente Linda Krūkle komentē: “Filmas pirmizrāde bija iecerēta pusgadu iepriekš – Valentīndienā, un šobrīd it kā mazliet ar nokavēšanos, no 13.augusta mums no jauna ir iespēja satikties ar kino skatītājiem. Par mīlestību taču var runāt jebkad, tas vienmēr ikkatrai paaudzei savās dzīves situācijās būs aktuāli. Un īpaši šī brīža apstākļos pozitīvas jūtas un emocijas – tas ir nepieciešams gan mums, gan skatītājiem.”

Filmas režisors Māris Martinsons stāsta par ideju filmas veidošanā un aktieru ansambli: “Pēc abām spēlfilmas “Jaungada taksometrs” daļām, vēlējos ko turpināt šajā žanrā un radās “Saki Jā!” – stāstu par mīlestību, draudzību un attiecībām jauniešu vidū, kad tas viss ir tik trausls un sakāpināts. Man vienmēr ir bijis interesanti filmēšanas procesā iesaistīt ne vien profesionālus aktierus, bet arī cilvēkus, kam ir bijis sapnis par lielo ekrānu. Tā man iepriekš izveidojās jau patstāvīga sadarbība ar Nauri Brikmani un Lauri Reiniku.”

Tāpat brīnišķīgi sevi pieteikusi Anna Lieckalniņa. Pirmajā lielajā kino lomā sevi pārliecinoši pieteikusi arī Evelīna Parkere.

“Tas ir tik aizraujoši strādāt ar cilvēkiem, kas ļoti vēlas sevi pierādīt, ienesot filmēšanas laukumā ko jaunu. Viņi ir atvērti un patiesi, ar sava veida svaigumu ekrāna priekšā. Un mani aizrauj sinerģija, kas veidojas filmēšanas laukumā, mijoties profesionālu aktieru darbam un tiem, kam vien pirmā pieredze kino,” komentē filmas režisors.

Producente Linda Krūkle turpina: “Gatavojoties pirmizrādei un apzinoties, ka pēdējais gads ir daudz ko mainījis cilvēku ieradumos un uztverē, mēs izvēlējāmies koncentrēties savus skatītājus uzrunāt Tik Tok platformā, topot arī par pirmo latviešu spēlfilmu, kas aktīvi tur ir strādājusi. Ļoti ātri sajutām auditorijas atbalstu.”

Caur mīlestības līkločiem vedīs aktieru ansamblis Lelde Dreimane un Jurijs Djakonovs, Evelīna Pārkere, kurai šī ir debija uz lielajiem kinoekrāniem un mūziķis, improvizators Nauris Brikmanis, ar kuru režisors Māris Martinsons ir sadarbojies vairākkārt.

Filmā piedalās arī Kaspars Zāle, Jurģis Spulenieks, Artis Robežnieks, Dita Lūriņa – Egliena, Andris Bulis, Mārtiņš Egliens, Ieva Adamss, u.c.

Filmas anotācija:

Mūsdienīgs jauniešu attiecību, draudzības un mīlas stāsts, kurā svarīgāk ir atbildēt, kāpēc vēlamies būt kopā un cik ļoti mēs viens otru pazīstam pirms sacīt “jā!”. Jaunais un talantīgais Tālis, atgriezies no veiksmīga ārzemju brauciena, kur viņam ir iespēja turpināt tēva aizsākto biznesu, ir gatavs kāzām ar savu dzīves mīlestību Zani. Jauniešu draugi jau sākuši organizēt greznas kāzas un viss liekas tik optimistiski, ja vien Tāļa tēvs, uzzinājis par gaidāmo notikumu, neuzstādītu Tālim ultimātu – vai nu bizness vai kāzas. Un tikmēr ne centa dēla tēriņiem. Jauniešu tuvākie draugi ir gatavi darīt visu, lai kāzas būt iespējamas, bet nejaušs Tāļa un Zanes strīds visu vēl vairāk sarežģī. Tālis ir pārliecināts, ka tas ir ceļojuma noguruma dēļ, Zane domā, ka viņi par maz viens otru pazīst un neviens no viņiem nav gatavs spert pirmo soli, lai samierinātos vai arī kopā atrisinātu šo situāciju. Kas ņems virsroku – nodrošināta nākotne vai jūtas un vienmēr palīdzēt gatavie draugi? Draugi, kas negrib nolaist rokas un ir gatavi darīt visu, lai kāzas patiešām notiktu?

Filma top ar Kultūras ministrijas finansiālo atbalstu un sadarbībā ar nākotnes televīziju Go3. Filmas producēšanas kompānija K Films. Filmas izplatītājs Latvijā: Baltic Content Media.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube