Pēc piecu gadu pauzes Rīgā atgriežas Raceboard klases Pasaules čempionāts vindsērfingā, kas visu turpmāko nedēļu, no 16. līdz 21.augustam, norisināsies Ķīšezerā.

Šodien 16. augustā plkst. 19:00 notiks čempionāta atklāšanas parāde, kas norisināsies pirmdien, 16.augustā, pulksten 19.00, Ķīšezerā, burāšanas kluba 360° teritorijā, kurā reģistrējušies 68 dalībnieki no 13 valstīm – Vācijas, Francijas, Latvijas, Čehijas, Igaunijas, Somijas, Polijas, Spānijas, Portugāles, Krievijas, Lielbritānijas, Horvātijas un Lietuvas.

Pasaules čempionāts vindsērfingā Latvijā tiek rīkots jau trešo reizi – iepriekš 2012. gadā Liepājā tika organizēts Pasaules čempionāts Formula Windsurfing klasē, savukārt 2016. gadā Rīgā, Ķīšezerā notika Pasaules čempionāts Raceboard klasē.

Māris Birzulis, kluba “360” pārstāvis, sacensību organizators komentē: “Latvijas vindsērfinga meistari ir sevi pierādījuši ne tikai kā prasmīgi burātāji, bet arī kā uzticami organizatori. Tieši tāpēc starptautiskā vindsēfinga sabiedrība lēma uzticēt organizēt šī gada Pasaules čempionātu Latvijai. Iepriekš esam sevi pierādījuši kā partneri, kas spēj nevainojami noorganizēt augstākā līmeņa sacensības.”

Vindsērfings ir olimpiskais sporta veids. Olimpiskajās spēlēs līdz šim vindsērfingā ir piedalījušies trīs Latvijas burātāji – Ilona Dzelme, Vita Matīse un Ansis Dāle.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube