Foto: Publicitātes

Pēc pusotra gada pārtraukuma Rīgas ostā atsākušies kruīza kuģu apmeklējumi. Otrdien, 17.augustā, Rīgas ostā ar 556 pasažieriem uz klāja piestāja Vācijas tūrisma aģentūras un kruīzu kuģu operatora Phoenix Reisen kuģis MS Amera.

MS Amera Rīgā ieradās no Visbijas ostas un tālāk dosies uz Tallinu, tad uz Pēterburgu, Helsinkiem un vēl vairākām Baltijas jūras ostām. Šis jūras kruīzs iesākās 13.augustā Bremerhavenas ostā Vācijā un ilgs līdz 25.augustam, ziņo Rīgas brīvostas pārvalde.

Deviņu klāju kruīza kuģa garums ir 205 m, platums 29m, tam ir četri lifti. Uz kuģa izvietota plaša restorānu un kafejnīcu zona, fitnesa, SPA un skaistumkopšanas centri, baseini, kā arī ierīkotas telpas dažādiem šovu un kultūras pasākumiem.

Rūpējoties par drošības standartiem Covid-19 vīrusa izplatības risku mazināšanai, kas ļautu pakāpeniski atsākt kruīza kuģu ienācienus Rīgas ostā, Rīgas brīvostas pārvalde sadarbībā Latvijas Valsts robežsardzi, NMPD un SPKC ir izstrādājusi “Vadības plānu Covid-19 vīrusa izplatības riska mazināšanai”, kas turpmāk jāievēro visiem Rīgā ienākošajiem kruīza kuģiem.

Plāns paredz operatīvu informācijas apmaiņu, preventīvus pasākumus un visu iesaistīto pušu saskaņotu rīcības algoritmu standarta un dažādu riska līmeņu situācijās. Vadības plāns sagatavots, izpildot Latvijas Republikas Ministru kabineta (MK) noteikumu nosacījumus, balstoties uz vadlīnijām Covid-19: “EU Guidance for Cruise Ship Operations” un ņemot vērā starptautiskajā kruīzu pasažieru pārvadājumu un jūrniecības nozarē vadošo organizāciju un asociāciju rekomendācijas attiecībā uz drošu kruīzu pārvadājumu īstenošanu.

“Kopš Covid-19 globālās pandēmijas sākuma, kruīza industrija kopā ar pasaules vadošajām veselības organizācijām ir intensīvi strādājusi pie ilgtspējīga koncepta izstrādes, kas kruīza tūrismu padarītu par drošāko ceļošanas veidu arī no epidemioloģijas viedokļa. Uz kruīza kuģiem ir nodrošinātas modernākās ventilācijas sistēmas, pastāvīga telpu un virsmu dezinfekcija, regulāra temperatūras mērīšana un pat laboratorijas Covid-19 testu veikšanai,” stāsta Ilze Nelis, “Rīgas pasažieru osta” kruīza speciāliste.

Pirms uzkāpšanas uz kuģa, gan apkalpei, gan pasažieriem ir jāuzrāda atbilstoši Covid-19 sertifikāti. Pasažieriem un apkalpes locekļiem, kuri nav pilnībā vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, ir obligāta regulāra testu veikšana.

I. Nelis stāsta, ka kruīza kuģi ir gatavi arī tādām situācijām, ja ir konstatēta saslimšana ar Covid-19 vai kādu citu infekciju: ir nodrošināts pietiekams daudzums kajīšu pašizolācijas un/vai karantīnas vajadzībām.

Jau ziņots, ka 8.augusta rītā Rīgas ostā ienāca kuģis MV Artania, kas bija pirmais kruīza kuģis, pēc teju pusotra gada pārtraukuma, ko izraisījusi globālā Covid-19 pandēmija, uz Rīgu atvedot vairāk nekā 500 tūristu no Eiropas.

Ja vien to pieļaus epidemioloģiskā situācija Eiropā, šosezon Rīgas ostā plānotas vēl vairākas kruīza kuģu vizītes.

Saistītās tēmas: Kruīza kuģisRīgas osta

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube