Foto: Flickr.com/Autors: Aigars Prūsis

Japānas vēstnieks Kavaguči Jasuhiro piešķīris Maestro Raimondam Paulam Uzlecošās Saules ordeni, Zelta starus ar kakla lentu no Viņa Majestātes Japānas imperatora. Tā ir atzinība par viņa nozīmīgo ieguldījumu kultūras apmaiņā un savstarpējās sapratnes veicināšanā starp Latviju un Japānu.

Apbalvošanas ceremonijas laikā savā runā vēstnieks Kavaguči izklāstīja, ka Maestro sacerētā dziesma “Dāvāja Māriņa” jeb “Miljons rožu” Japānā ir plaši pazīstama un leģendāra. Tā ir kļuvusi par populāru dziesmu, kas iekarojusi publikas sirdis. Viņa mūzika veicināja dažādus savstarpējos sakarus starp valstīm. Īpaša nozīme ir viņa ieguldījumam, liekot pamatus draudzīgām attiecībām starp Rūjienu un Higašikavu Japānā.

Vēstnieks izteica savu vēlējumu, lai Japāna un Latvija turpinātu veicināt ilgstošas draudzīgas attiecības un saikni abu valstu starpā, pamatojoties uz Maestro veidotajām attiecībām. Viņš arī novēlēja Paula kungam mūžīgu veselību un laimi.

Paula kungs izteica pateicību Japānas imperatoram, Japānas valdībai un japāņu tautai. Viņš pauda uzskatu, ka Japāna ir unikāla valsts, no kuras pasaule var daudz mācīties, un sevišķi tas attiecas uz senās kultūras saglabāšanu. Paula kungs arī vērsa uzmanību uz to, cik veiksmīgi Japāna novadījusi Olimpiskās spēles, un atzīmēja: “Neskatoties uz grūtībām, šī tauta spēj organizēties un visu savest kārtībā.”

Saistītās tēmas: Japānas vēstnieksmaestroRaimonds Pauls

youtube icon
Abonēt youtube