Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu kontrabandu lielā apmērā. Atklājot pārkāpumu, valsts budžetam novērsti zaudējumi vairāk nekā 400 000 eiro apmērā, informē dienestā.

2021.gada augustā VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas pēc iepriekšējas operatīvās informācijas un VID Muitas pārvaldes sniegtās informācijas par, iespējams, nelikumīgu tabakas izstrādājumu kontrabandu veica procesuālās darbības.

Kādā angārā Rīgas rajonā tika atklāta krava ar arbolīta blokiem, kuros tika slēptas (iemūrētas) 3 541 800 gab. cigaretes NZ GOLD ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Kratīšanu laikā izņemts: 1,8 grami marihuānas, šļirces un iepakojumi ar narkotisko vielu paliekām, skaidra nauda 1 098 eiro apmērā, elektroierīces, kuras, iespējams, ir stratēģiskās nozīmes priekšmeti, dažādu cilvēku Personu apliecības (ID kartes) ar elektronisko parakstu PIN kodiem, mobilie tālruņi, portatīvie datori, zīmogi un citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par muitošanai pakļauto preču nelikumīgu ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā lielā apmērā un Krimināllikuma 253.panta pirmās daļas par narkotisko vielu glabāšanu bez nolūka tās realizēt.

Trīs personas tika aizturētas. Viena no tām atzīta par aizdomās turēto un tai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis; pārējām divām personām statuss kriminālprocesā – personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Ja tabakas izstrādājumi būtu realizēti Latvijas tirgū, pēc sākotnējiem aprēķiniem valstij būtu nodarīti zaudējumi nenomaksātā akcīzes nodokļa veidā ne mazāk kā 400 000 eiro apmērā.

VID atgādina, ka saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.

youtube icon
Abonēt youtube