Foto: Unplash.com

Ko darīt ar vecu un neejošu televizoru, mikroviļņu krāsni vai veļasmašīnu? Ir risinājums! “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” uzsāk plašu kampaņu – Elektrosestdiena. Tās laikā septembra sestdienās tiks piedāvātas ērtas elektroiekārtu nodošanas iespējas apmaiņā pret atlaižu kuponiem jaunu elektroiekārtu iegādei.

Latvijā iedzīvotāju aktivitāte nolietoto elektroiekārtu šķirošanā ir nepietiekoša, lai to varētu uzskatīt par atbilstošu ilgtspējīgai saimniekošanai un Eiropas zaļā kursa vīzijai. Pēc statistikas datiem otrreizējai pārstrādei tiek nodoti vidēji 75% nolietoto elektroiekārtu – pārējās tiek vai nu gadu garumā glabātas, vai arī utilizētas neatbilstoši.

Turklāt joprojām ir sabiedrības daļa, kas neizprot, ka nolietotas elektroiekārtas ir videi kaitīgi atkritumi, kuru utilizācija jāveic īpašā veidā – tos nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem.

Elektrosestdienas norisināsies, sākot ar 4.septembri sekojošās adresēs:

• 4.septembrī sadarbībā ar tirdzniecības centru Origo Stacijas laukumā 4, Rīgā, sniedzot iespēju gan autobraucējiem atvest lielizmēra tehniku, gan Rīgas Centra iedzīvotājiem nodot mazāka izmēra elektroiekārtas, ērti atvedot tās ar sabiedrisko transportu;

• 11.septembrī sadarbībā ar veikalu Cenuklubs.lv, Rīgā, Rēzeknes ielā 3;

• 18.septembrī sadarbībā ar tirdzniecības namu Kurši Rīgā, Brīvības gatvē 301; Salaspilī, Zviedru ielā 6 un TC “A7” veikalā Mežmalas ielā 2, Ķekavas pagastā.

“Ja nolietotas elektroiekārtas tiek izmestas kopā ar sadzīves atkritumiem vai atstātas ceļmalā, apkārtējās vides iedarbībā to korpuss sāk rūsēt un iekārtās esošie metāli, ķīmiskie savienojumi un citas vielas sāk savstarpēji ķīmiski reaģēt, veidojot kaitīgus savienojumus. Tie kopā ar lietus ūdeni var izgarot gaisā, piesārņojot to, vai nonākt dzeramā ūdenī un tālāk mūsu organismā,” pauž uzsver “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.

Viņa arī piebilst: “Tikai pareiza nolietotu elektroiekārtu apsaimniekošana pasargā vidi un cilvēkus no šo kaitīgo atkritumu potenciālajiem draudiem, kā arī palīdz taupīt resursus un atgūt vērtīgas otrreizējās izejvielas.”

youtube icon
Abonēt youtube