Foto: Publicitātes

Tranzīta joma ir viena no tām, kas valstij ienes peļņu, veicina starptautisko konkurētspēju un nodrošina darbavietas vairākiem tūkstošiem cilvēku, taču mūsu premjerministrs Krišjānis Kariņš uzskata, ka tā padara bagātus tikai dažus indivīdus. Saeimas opozīcijas deputāts Jānis Urbanovičs teic, ka viņam grūti komentēt šādu nostāju bez lamuvārdiem.

Deputāts norāda, ka citā valstī premjers nevarētu tā vienkārši «izrunāties» par veselu nozari, cilvēki, kuri strādā attiecīgajā nozarē, izietu ielās, rīkotu milzīgus protestus. “Viņš nevarētu viens mierīgi pa ielu staigāt, vajadzētu gandrīz vai bruņu transportā pārvietoties.”

Kā piemēru viņš min Franciju, kurā norisinājās milzīgi «dzelteno vestu» protesti.

Urbanovičs teic: “Vai tie desmitiem tūkstošu dzelzceļa, pārvadājumu, ostu nozarē strādājošo, kam tranzīts nodrošinājis dienišķo iztiku, mūsu valsts vadītāja izpratnē ir «bagātie indivīdi», kas iedzinuši nabadzībā mūsu valsti?”

“Tauta ir laimīga, ka ir dzīva, tautai ir iestāstīts, ka labāku vadoņu nebūs, tāpēc jādzīvo, kā ir. Skaidrs, ka dzīves līmenis kritīsies. Plānāka sega un drēbe, vienkāršāki apavi, mazāk apkures — tas viss ir pieredzēts un pieredzēsim vēl, jo galu galā pie tā var pierast, un mēs jau pierodam,” nākotnes scenārijus par tautas labklājību vērtē deputāts.

Lasiet arī: Viedokļa raksts | Šķiet, Kariņš neizprot, ka tranzīts ir otra lielākā tautsaimniecības nozare Latvijā, un vēlas to iznīcināt

“Pie mums ir tik ļoti iedzīts reliģiskums, ka vara ir no Dieva, tāpēc vara jūtas kā Dievs un tāpēc viņš [Kariņš] var nedomāt par to, kādas sekas ir viņa teiktajam.”

“Tas, ko Ministru prezidents ir pateicis, ka nevis viņš saprot, ka ir slikti ar dažām nozarēm, bet beidzot forši, ka tās nozares vairs nebūs. Visi tie strādājošie tad arī var «iet, kur grib»,” pauž Urbanovičs.

Pilnu interviju lasiet portālā BNN.lv. 

youtube icon
Abonēt youtube